Kalendarz

Koncert z cyklu SYGNAŁ/SZUM – MIRT. Piotr Dąbrowski

2017.02.13 11:10 , aktualizacja: 2017.02.13 11:26

Autor: Piotr Dąbrowski, Muzeum Mazowieckie w Płocku, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

  • Tomek Mirt grający w plenerze pod mostem MIRT
  • plakat dotyczący wydarzenia plakat
  • Piotr Dąbrowski wykonujący utwór Piotr Dąbrowski

7 kwietnia, godz. 19.00–21.00 w Muzeum Mazowieckim w Płocku – Kamienica przy ul. Tumskiej 8

www.muzeumplock.eu

Wstęp wolny

 

Pierwsza odsłona cyklu Sygnał/Szum w 2017 roku w naturalny sposób będzie oscylować wokół wykorzystania w muzyce syntezatora modularnego i nagrań terenowych. 7 kwietnia na patio Muzeum Mazowieckiego wystąpi bowiem Mirt – interdyscyplinarny artysta, który od dawna wykorzystuje system modularny i field recording w swojej działalności. Druga połowa roku 2016 była dla niego bardzo owocna – oprócz świetnego albumu „Random Soundtrack” artysta wydał dwie epki – „Searching for Shelter” i „Brumaire”, a także powołał do życia wydawnictwo Saamleng, dedykowane publikacji nagrań terenowych (najnowsza pozycja w jego katalogu to wydana w lutym 2017 r. „A Winter Day on Tarutao”). Uzupełnieniem koncertu Mirta będzie występ kuratora cyklu Piotra Dąbrowskiego, również z wykorzystaniem syntezatora modularnego i zgromadzonych przez ostatnie lata field recordingów.

 

Tomek Mirt

Multiinstrumentalista, grafik i malarz. Od prawie 20 lat działa na polu muzyki (mieszając elementy psychodelii, ambientu, techno i nagrań terenowych) wzbogacając ją o mocny kontekst wizualny. Autor 14 solowych albumów oraz dwóch nagranych w kolaboracji z Tomaszem Gadomskim oraz TER. Rozpoczynał w projekcie One Inch of Shadow, który przekształcił się później w Brasil and the Gallowbrothers Band. Swoje nagrania publikował w takich wytwórniach jak Backwards (IT), Foxglove/Digitalis (US), Last Visible Dog (US), Bôłt (PL), Monotype (PL), BDTA (PL). Do niedawna prowadził oficynę płytową cat|sun, aktualnie zajmuje się wydawaniem nagrań terenowych w ramach Saamleng. Jest także współtwórcą firmy XAOC Devices produkującej syntezatory modularne. Prowadzi warsztaty z pracy z syntezatorami modularnymi oraz tworzenia nagrań terenowych. Współredagował i dbał o stronę wizualną magazynów muzycznych Zine i M|I. Występował na licznych festiwalach (między innymi: Huddersfield Contemporary Music Festival, Unsound, Open Source Art, Opener Festiwal, Wrocław Industrial Festival, Donau Festival, Flussi). Jego utwory można znaleźć na soundcloud i facebooku, jak również stronie poświęconej artyście.

 

Piotr Dąbrowski – PTR1

Muzyk, producent, realizator dźwięku, kolekcjoner płyt winylowych i analogowego sprzętu. Miłośnik technik dubowych, przestrzeni i field recordingu. Współpracuje z artystami i wydawnictwami z m.in. Polski, USA i Kanady. Od lat występuje na żywo, dotychczas dzielił scenę z takimi artystami jak m.in. Biosphere, Loscil czy Mount Kimbie, uczestniczył w festiwalach i wydarzeniach muzycznych w Polsce i Czechach. Autor ambientowego projektu Liber Taub AV, który miał swą premierę w 2015 r. w płockim Muzeum Żydów Mazowieckich. Wspólnie z Markiem Kamińskim tworzy duet Echolette. Od 2016 roku jest również kuratorem cyklu koncertowego poświęconego muzyce elektronicznej i eksperymentalnej „Sygnał/Szum” organizowanego w Muzeum Mazowieckim w Płocku. Jego utwory można znaleźć na soundcloud i facebooku, jak również stronie poświęconej artyście.

 

Tradycyjnie przed koncertem i w jego przerwie będzie można zaopatrzyć się w kawę speciality i książkę z księgarni Czerwony Atrament. 25 pierwszych gości koncertu otrzyma darmowy, kawowy poczęstunek.

Liczba wyświetleń: 80

powrót