Kalendarz

Koncert nr 557 pt. „Historia de un Amor. Opowieść o Miłości”

2017.02.03 11:15
Autor: Alicja Wodzyńska, Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska
plakat dotyczący wydarzenia plakat

12 lutego, godz. 12.00 w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze

www.muzeumromantyzmu.pl

 

Zapraszamy na comiesięczny koncert niedzielny. Wystąpią: Milena Lange (sopran), Paweł Trojak (baryton), Mirosław Feldgebel (fortepian), Andrzej Krusiewicz (konferansjer). W programie koncertu znajdą się najpiękniejsze arie, pieśni, piosenki i duety o miłości z różnych epok, w różnych stylach.

 

Milena Lange (sopran)

Jest jedną z najbardziej utalentowanych, młodych polskich śpiewaczek. Artystka o szerokim kręgu zainteresowań muzycznych; uczestniczka i laureatka wielu przeglądów i konkursów wokalnych dla młodych wykonawców. Współpracuje z wieloma orkiestrami symfonicznymi oraz kameralnymi w Polsce m. in. z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Podkarpackiej, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Świętokrzyskiej, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Zabrzańskiej, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Częstochowskiej oraz z Warszawską Orkiestrą „Impressione”. Brała udział w licznych projektach muzycznych. W swoim repertuarze artystka posiada liczne arie operowe, operetkowe, musicalowe, pieśni, utwory oratoryjno-kantatowe. O jej wszechstronności świadczy fakt, iż chętnie wykonuje utwory z kręgu muzyki filmowej, rozrywkowej, jazzowej i negro spirituals.

 

Paweł Trojak (baryton)

Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w Państwowej Szkole Muzycznej w Dębicy, gdzie ukończył w 2009 r. I stopień w klasie perkusji. W 2014 r. ukończył II stopień w klasie śpiewu solowego pod kierownictwem dr Alicji Płonki w tarnowskim Zespole Szkół Muzycznych. Aktualnie jest studentem III roku studiów licencjackich wydziału wokalno-aktorskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie prof. dr hab. Ewy Iżykowskiej- Lipińskiej. Paweł od września 2015 jest również członkiem Programu Kształcenia Młodych Talentów – Akademia Operowa przy Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie. Laureat wielu konkursów – krajowych i międzynarodowych. W grudniu 2016 roku otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia artystyczne. Paweł bierze udział w wielu koncertach po całej Polsce z orkiestrami m.in. Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie, Opery Śląskiej w Bytomiu, Filharmonii Zabrzańskiej, śląskiej Orkiestry Kameralnej oraz w koncertach kameralnych z towarzyszeniem znakomitych pianistów.

 

Mirosław Feldgebel (fortepian)

Absolwent Wydziału Instrumentalnego w klasie fortepianu, studiował także na Wydziale Teorii, Kompozycji i Dyrygentury w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Ceniony pianista i kameralista. Partnerował wielu najwybitniejszym artystom polskim i zagranicznym. Jest laureatem kilku iędzynarodowych konkursów pianistycznych. Od wielu lat zajmuje się również wykonawstwem muzyki dawnej na instrumentach historycznych – na klawesynie (szef artystyczny zespołu Mercurius), na harfach średniowiecznych i renesansowych (współpraca z zespołami: Academia dell 'Arcadia, Ars Nova, Concerto Polacco, Dancereye, Open Folk) oraz na pianoforte. Od 2006 roku prowadzi autorskie projekty w Warszawskiej Operze Kameralnej. Mirosław Feldgebel jest również współautorem przedsięwzięcia zatytułowanego CHOP IN Brass.

 

Andrzej Krusiewicz

Absolwent filologii rosyjskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W Polskim Radio od 1977 roku. Zdobył duże doświadczenie spikersko-lektorskie, realizując różne formy: reklamy, teksty informacyjne, felietony, prozę literacką, poezję. Wieloletni współautor cyklu nocnych programów poświęconych zachowaniom emocjonalnym i zjawiskom społecznym, gdzie kanwę do rozmów ze słuchaczami stanowiły sztuki teatralne. Współautor kilkudziesięciu audycji historycznych z cyklu Kronika 1939 roku. Stale współpracuje w charakterze lektora z Polskim Związkiem Niewidomych. Czyta listy dialogowe w filmach przygotowywanych do emisji i na żywo w kinach. Ma bogate doświadczenie w prowadzeniu koncertów estradowych o różnej formule: oficjalnych, okolicznościowych, typu show, poświęconych muzyce rozrywkowej i poważnej, zgodnie z zapotrzebowaniem – także dwujęzycznie (angielski).

Liczba wyświetleń: 226

powrót