Kalendarz
Sygnał/Szum: źródło dźwięku – spotkanie z muzyką elektroniczną i eksperymentalną
24 lipca, godz. 18.00–21.00 w Księgarni Czerwony Atrament przy ul. Kolegialnej 4 w Płocku
Organizatorzy: Muzeum Mazowieckie w Płocku, Czerwony Atrament
Wstęp wolny
W niedzielny wieczór 24 lipca zapraszamy na pierwsze Źródło Dźwięku, a więc spotkanie z muzyką elektroniczną i eksperymentalną towarzyszące cyklowi koncertów Sygnał/Szum. W księgarni Czerwony Atrament, w towarzystwie dobrej lektury i kawy, przez trzy godziny rozbrzmiewać będzie ambient, elektroniczny dub, downtempo i formy eksperymentalne. Autorski, trzygodzinny set z wykorzystaniem samplera i efektów zagra Piotr Dąbrowski – PTR1 – płocki producent, a także pomysłodawca i opiekun artystyczny cyklu Sygnał/Szum.
O projekcie muzycznym - PTR1
Projekt muzyczny płocczanina Piotra Dąbrowskiego – muzyka, producenta, realizatora dźwięku, kolekcjonera płyt winylowych i analogowego sprzętu. Muzykę tworzy od ponad 10 lat. Miłośnik technik dubowych, niskich częstotliwości i przestrzennych efektów, które często traktuje na równi z instrumentami. Współpracuje z artystami i wydawnictwami z m.in. Polski, USA i Kanady. Od lat występuje na żywo, dotychczas dzielił scenę z takimi artystami jak m.in. Biosphere, Loscil czy Mount Kimbie, uczestniczył w festiwalach i wydarzeniach muzycznych w Polsce i Czechach. Autor ambientowego projektu Liber Taub AV, który miał swą premierę w 2015 r. w płockim Muzeum Żydów Mazowieckich. Wspólnie z Markiem Kamińskim tworzy duet Echolette.
Przydatne linki: https://www.facebook.com/ptr1music , https://soundcloud.com/ptr1
Cykl koncertów muzyki elektronicznej i eksperymentalnej SYGNAŁ/SZUM
Cykl koncertów pod nazwą „Sygnał/szum” to próba przedstawienia ciekawych zjawisk na krajowej scenie muzyki elektronicznej, tej nietanecznej i często eksperymentalnej, dalekiej od klubowego parkietu, niekiedy melodyjnej, sięgającej po tradycyjną harmonię, nie stroniącej od akustycznego instrumentarium, innym razem oddającej pole dla tytułowego szumu, uciekającej od oczywistości i ukrywającej się pod warstwą zniekształceń. W doborze artystów występujących w ramach cyklu nie mają znaczenia rankingi popularności, a jedynie to, czy tworzone przez nich dźwięki są w stanie zaintrygować słuchacza i zachęcić do zaznajomienia się z artystyczną materią, która choć w mniejszym lub większym stopniu eksperymentalna, nie musi być przecież nieprzystępna. Dotychczas w ramach cyklu w Muzeum Mazowieckim w Płocku wystąpił zespół Zerova (22 kwietnia 2016) oraz Grzegorz Bojanek, Nmls i PTR1 (Noc Muzeów 14 maja 2016).
Liczba wyświetleń: 142
powrót