Kalendarz

II Piknik Rowerowy w Radomiu.

2006.06.26 00:00

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Administrator

2 lipca o godzinie 9.00 z Radomia ruszy II Piknik Rowerowy organizowany przez Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku i Bractwo Rowerowe.

Piknik ten ma formułę otwartą, mile widziani będą wszyscy, którzy chcą spędzić wolny, niedzielny dzień czynnie – jeżdżąc rowerem, a odpoczynek znaleźć w otoczeniu miejsca przepełnionego sztuką.

Nadrzędnym przesłaniem organizatorów jest promocja regionu oraz wskazanie pobliskich miejsc, w których warto się zatrzymać, ze szczególnym wskazaniem na Centrum Rzeźby Polskiej, będzie to także promocja społeczeństwa rowerowego w Radomiu i okolicach.

Zbiórka wszystkich chętnych do wzięcia udziału w pikniku będzie miała miejsce na ulicy Żeromskiego przy fontannach (Plac Konstytucji). Start imprezy przewidywany jest o godzinie 9.00. Trasa wynosi ok. 20 km, tempo przejazdu będzie rekreacyjne. Z Radomia trasa będzie wiodła ulicami Wierzbicką, Warsztatową, Żelazną do Krychnowic. Najtrudniejszy element przejazdu to „górska premia” w Kowali przy kościele. Po krótkim postoju połączonym z oglądaniem średniowiecznego grodziska rowerzyści ruszą przez las w stronę drogi Ruda Wielka – Orońsko. Na mecie będzie czekać ognisko z kiełbaską, a dla chętnych zwiedzanie Galerii w Centrum Rzeźby Polskiej, obie te atrakcje będą bezpłatne

Liczba wyświetleń: 358

powrót