Kalendarz

Muzeum na wakacje

2013.06.28 15:05

Autor: Dominika Lefek, Muzeum im. Oskarga Kolberga w Przysusze, Wprowadzenie: Urszula Sabak

do 31 sierpnia

Muzeum im. Oskarga Kolberga w Przysusze

Oddział Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu

Al. Jana Pawła II nr 11, Przysucha

tel. fax 48 675-22-48

www.muzeum-radom.pl

 

Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze proponuje na okres wakacyjny spotkania dla odwiedzających Przysuchę turystów, a także dla mieszkańców miasta, zainteresowanych kulturą, sztuką i historią Przysuchy i regionu.

 

Już od lipca, od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00-15.00 proponujemy zwiedzanie naszego muzeum, które zapozna gości z historią Przysuchy i zachęci do spaceru trzema przysuskimi rynkami, przy których 300 lat temu mieszkali Niemcy, Żydzi i Polacy. Oferta skierowana jest dla każdego, zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Przewodnik jest bezpłatny, wystarczy tylko zakupić bilet do Muzeum.

 

 

Wokół zabytków powiatu przysuskiego: 7 lipca i 25 sierpnia, godz. 11.00

 

Zapraszamy w tych dniach do muzeum w Przysusze na wakacyjny cykl spotkań pt. „Wokół zabytków – poznajemy powiat przysuski”. Poznamy ciekawe propozycje wycieczek pieszych, rowerowych i samochodowych. Na pierwszym spotkaniu, 7 lipca, będzie mowa o zabytkach architektury północnej części powiatu przysuskiego; na drugim, 25 sierpnia – o zabytkach południowej części.

 

Jeśli spotkania spotkają się ze szczególnym zainteresowaniem, będą mogły być powtórzone.

 

Spotkania z Kolbergiem: 21 lipca i 4 sierpnia, godz. 11.00

 

21 lipca zapraszamy na „Muzyczną niedzielę”, dzięki której poznamy muzyczny dorobek Oskara Kolberga, a także wysłuchamy fragmentów opery „Król pasterzy”.

 

4 sierpnia natomiast przedstawimy sylwetki najwybitniejszych laureatów Nagrody im. Oskara Kolberga „Za zasługi dla kultury ludowej”, zaprezentujemy też ich dzieła znajdujące się w kolekcji Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze.

 

Ponadto zapraszamy na:

 

- finisaż wystawy „Obrazy tańca ludowego” (18 sierpnia, godz. 11.00)

- otwarcie wystawy: „Przestrzeń wolności i niewoli” (19 sierpnia), która jest projektem autorskim Elżbiety Dembińskiej-Cieślar.

 

 

Liczba wyświetleń: 53

powrót