Kalendarz

Śpiewajmy Razem

2006.02.21 00:00

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Administrator

25 lutego o godzinie 14.00 w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki przy ul. Elektoralnej 12 w Warszawie odbędzie się niezwykły koncert pt. Śpiewajmy Razem.

Tytuł koncertu to wezwanie nie tylko do wspólnego śpiewania, ale zaproszenie muzyki do swojego życia. Mottem tego spotkania - koncertu będą słowa Ojca Świętego Jana Pawła II: Ludzie myślą, że żeby śpiewać, trzeba mieć głos. A ja mówię: żeby mieć głos, trzeba śpiewać.

W koncercie wezmą udział dzieci z Kapeli Vistula pod kierownictwem Jerzego Burdzego oraz uczestnicy warsztatów muzycznych - nauczyciele i animatorzy kultury, którzy przez blisko pół roku uczyli się, jak przybliżać muzykę, śpiew, taniec i grę na instrumentach ludowych swoim podopiecznym.

Wstęp na koncert jest wolny. Zaproszenie skierowane jest do wszystkich, którzy kochają śpiewać i tańczyć; do tych, którzy chcą i mogą podzielić się doświadczeniami z rodzinnego śpiewania i muzykowania, swoimi ulubionymi piosenkami z dzieciństwa; a także do tych, którzy chcą razem z innymi spędzić czas przy muzyce i tańcu ludowym.

Inicjatorem koncertu jest fundacja "Muzyka jest dla wszystkich", której zarząd pragnie, by coraz więcej Polaków potrafiło cieszyć się muzyką i zyskało świadomość, że muzyka wspaniale łączy ludzi. Członkowie fundacji liczą, że odwołanie się do muzyki ludowej, jej prostoty i komunikatywności pozwoli czerpać radość ze wspólnego muzykowania, nawet bez muzycznego wykształcenia i doświadczeń.
  • Śpiewajmy Razem

Liczba wyświetleń: 294

powrót