Zaproszenia

Zaproszenie: Nowa droga Ostrołęka – Wyszków

2006.08.16 00:00

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Administrator

20 sierpnia br. o godz. 14.45 w Urzędzie Gminy w Długosiodle, przy ul. Kościuszki 2, zostanie podpisane porozumienie w sprawie budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej Ostrołęka – Wyszków. Uroczystość odbędzie się w ramach obchodów Dni Długosiodła.

Porozumienie zostanie zawarte między Samorządem Województwa Mazowieckiego a samorządami gmin: Wyszków, Goworowo, Długosiodło, Brańszczyk, miastem Ostrołęka, powiatem ostrołęckim i powiatem wyszkowskim, przez które przebiegać będzie planowana droga.

Zbudowanie drogi o charakterze i standardzie drogi wojewódzkiej skróci czasu przejazdu między Ostrołęką a Warszawą, przyspieszy również rozwój gospodarczy i turystyczny regionów ostrołęckiego i wyszkowskiego. Planowany odcinek drogi Ostrołęka – Wyszków będzie miał długość ok. 70 km.

O godz. 15.30, w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Długosiodle, odbędzie się konferencja prasowa, w której udział wezmą: Marszałek Województwa Mazowieckiego – Adam Struzik, Dyrektor Departamentu Nieruchomości i Infrastruktury – Janusz Ulatowski oraz Wójt Gminy Długosiodło – Stanisław Jastrzębski.

Tego samego dnia marszałek Adam Struzik zostanie odznaczony tytułem Honorowego Obywatela Długosiodła. Wyróżnienie to jest dowodem wdzięczności i uznania dla marszałka i Samorządu Województwa Mazowieckiego za dostrzeganie potrzeb, problemów oraz wkład wniesiony w rozwój terenów wiejskich na całym Mazowszu.

Serdecznie zapraszamy.
Marta Milewska
Rzecznik Prasowy

Liczba wyświetleń: 472

powrót