Zaproszenia

Zaproszenie: Pogodne Lato 2006 w Rajcu Poduchownym

2006.08.09 00:00

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Administrator

14 sierpnia br., o godzinie 13.00, w Stanicy Harcerskiej w Rajcu Poduchownym koło Radomia marszałek Adam Struzik spotka się z uczestnikami programu „Pogodne Lato 2006”. Samorząd Województwa Mazowieckiego przeznaczył w tym roku na jego realizację 1,1 mln zł. W czasie wakacji w Rajcu wypoczywać będzie 450 dzieci i młodzieży.

Podczas spotkania marszałek wręczy laureatom, rozegranego dzień wcześniej konkursu „Moja karta rowerowa – Bezpieczne poruszanie się po drodze”, nagrody zakupione przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu. Będą to: rower górski, odtwarzacz MP 3 oraz aparat fotograficzny.

Ponadto wszyscy koloniści otrzymają ufundowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego zestawy młodego rowerzysty, składające się z: kasków, kamizelek i opasek odblaskowych oraz lampek do rowerów. Dodatkowo dzieci otrzymają deski i rękawki do nauki pływania.

W programie „Pogodne Lato” uczestniczą dzieci w wieku od 8 do 15 lat, pochodzące z rodzin niewydolnych wychowawczo, dotkniętych skutkami alkoholizmu, ubóstwem i przemocą. Wypoczywają one razem z dziećmi z rodzin funkcjonujących prawidłowo. Poprzez kontakt z nimi w naturalny sposób przejmują prawidłowe wzorce zachowań i uczą się funkcjonować w przyjaznym otoczeniu. W tym roku dzięki tej akcji aż 1500 dzieci z 36 powiatów Mazowsza spędzi wakacje na 2 tygodniowych obozach w lasach i nad jeziorami.

Jest to już piąta edycja programu „Pogodne Lato”, finansowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Do tej pory w ramach akcji na wakacje wyjechało ok. 5 tys. dzieci, a z budżetu województwa na ten cel przekazano ponad 3,3 mln zł.

Serdecznie zapraszamy.
w.z. Rzecznika prasowego
Magdalena Lewandowska

Liczba wyświetleń: 408

powrót