Zaproszenia

Zaproszenie: Pogodne Lato 2006 w Słupi

2006.07.31 00:00

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Administrator

4 sierpnia br., o godzinie 14.00, w Stanicy Harcerskiej w Słupi pow. Sierpc Marszałek Województwa Mazowieckiego, Adam Struzik spotka się z uczestnikami programu „Pogodne Lato 2006”. Samorząd Województwa Mazowieckiego przeznaczył w tym roku na jego realizację 1,1 mln zł. W czasie wakacji w Słupi wypoczywać będzie 300 dzieci i młodzieży z Mazowsza.

Podczas spotkania marszałek wręczy laureatom, rozegranego dzień wcześniej konkursu „Moja karta rowerowa – Bezpieczne poruszanie się po drodze”, nagrody zakupione przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Płocku. Będą to: odtwarzacz MP3 oraz aparaty fotograficzne.

Ponadto wszyscy koloniści otrzymają ufundowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego zestawy młodego rowerzysty, składające się z: kasków, kamizelek i opasek odblaskowych oraz lampek do rowerów.

W programie „Pogodne Lato” uczestniczą dzieci w wieku od 8 do 15 lat, pochodzące z rodzin niewydolnych wychowawczo, dotkniętych skutkami alkoholizmu, ubóstwem i przemocą. Wypoczywają one razem z dziećmi z rodzin funkcjonujących prawidłowo. Poprzez kontakt z nimi w naturalny sposób przejmują prawidłowe wzorce zachowań i uczą się funkcjonować w przyjaznym otoczeniu. W tym roku dzięki tej akcji aż 1500 dzieci z 36 powiatów Mazowsza spędzi wakacje na 2 tygodniowych obozach w lasach i nad jeziorami.

Jest to już piąta edycja programu „Pogodne Lato”, finansowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Do tej pory w ramach akcji na wakacje wyjechało ok. 5 tys. dzieci, a z budżetu województwa na ten cel przekazano ponad 3,3 mln zł.

Serdecznie zapraszamy.
w.z. Rzecznika prasowego
Magdalena Lewandowska

Liczba wyświetleń: 428

powrót