Informacje prasowe
Informacja prasowa - Startują z Mazowsza
2018.05.24 11:30 , aktualizacja: 2018.05.24 12:11
Autor: , Wprowadzenie: Eliza Albrechcińska
Jak zainspirować rozwój nowych firm i zachęcić ludzi do realizacji innowacyjnych pomysłów? Jednym ze sposobów jest organizowany przez samorząd województwa mazowieckiego konkurs dla start-upów – Startuj z Mazowsza. Właśnie zakończyła się jego pierwsza edycja. Wśród docenionych przez kapitułę projektów znalazły się m.in. nowoczesna szczepionka redukująca skażenia środowiska, dom niskoenergetyczny czy innowacyjne rozwiązanie z zakresu księgowości.
– Od lat wspieramy rozwój przedsiębiorczości i innowacyjności na Mazowszu. Wiemy, jak trudno jest wielu młodym przedsiębiorcom przebić się na rynku. Bo oprócz dobrego pomysłu ważne są też środki na sfinansowanie jego realizacji, a to w wielu przypadkach jest bariera nie do pokonania. Stąd pomysł na konkurs dla start-upów. Udział w nim jest nie tylko szansą na promocję i otrzymanie wsparcia finansowego ale też merytorycznego ze strony partnerów konkursu
– podkreśla wicemarszałek Wiesław Raboszuk.
Do konkursu mogły zgłaszać się młode firmy z terenu całego województwa. Takie, które działają na rynku nie mniej niż rok i nie więcej niż trzy lata oraz mogą się pochwalić innowacyjnymi rozwiązaniami, produktami bądź usługami. Rywalizacja podzielona była na dwa etapy. Finalnie spośród 19 zgłoszeń kapituła konkursu wytypowała czterech laureatów.
Zdobywcą I miejsca (nagroda w wysokości 20 tys. zł) została firma BACTrem sp. z o.o. za opatentowaną szczepionkę bioremediacyjną oraz produkty i usługi, które umożliwiają prowadzenie prac związanych z oczyszczaniem środowiska ze skażeń substancjami ropopochodnymi i metalami ciężkimi.
Laureatem II miejsca (nagroda w wys. 15 tys. zł) została z kolei firma Solace sp. z o.o. za stworzenie całorocznego domu, który generuje więcej energii niż zużywa. Ponadto wszystkie jego elementy są złożone i spakowane w jednym kontenerze, w którym trafiają do nowego właściciela.
III miejsce (nagroda w wys. 10 tys. zł) zajęła firma CODEPEAK.PL za platformę umożliwiającą użytkownikom integrowanie zakupów internetowych w różnych platformach e-Commerce. Rozwiązanie to pozwala na natychmiastową wysyłkę cyfrowego produktu lub klucza licencyjnego po dokonaniu płatności.
Kapituła postanowiła również przyznać jedno wyróżnienie. Otrzymała je firma Scanye Sp. z o.o. za rozwiązania wykorzystujące sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe, które pozwalają zredukować czas pracy przy księgowaniu i opłacaniu faktur, archiwizacji dokumentów oraz innych powiązanych procesów.
Nagrody finansowe to nie wszystko. Oprócz tego nagrodzone start-upy mogą liczyć na doradztwo (w tym bezpłatne konsultacje u partnerów konkursu), udostępnienie kontaktów do podjęcia współpracy, ale też pomoc w zakresie wdrożenia innowacyjnego rozwiązania i promocję. Laureaci będą również mogli wziąć udział w bezpłatnych warsztatach edukacyjnych i w miejskim programie akceleracyjnym oraz skorzystać z konsultacji prawnych i księgowego doradztwa biznesowego.
Organizatorem konkursu jest samorząd województwa mazowieckiego, a jego partnerami są: Orange Polska SA, Fundacja JWP Masz Pomysł? Masz Patent. Masz Zysk!, Kancelaria JWP Rzecznicy Patentowi Dorota Rzążewska Sp. J., Mazowiecki Fundusz Poręczeń Kredytowych, SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny i Urząd m.st. Warszawy.
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
tel. 22 59 07 602, kom. 510 591 974
e-mail rzecznik@mazovia.pl
- fot. Karol Stańczak
- fot. Karol Stańczak
- fot. Karol Stańczak
- fot. Karol Stańczak
- fot. Karol Stańczak
- fot. Karol Stańczak
- fot. Karol Stańczak
- fot. Karol Stańczak
- fot. Karol Stańczak
- fot. Karol Stańczak
- fot. Karol Stańczak
- fot. Karol Stańczak
- fot. Karol Stańczak
- fot. Karol Stańczak
- fot. Karol Stańczak
- fot. Karol Stańczak
- fot. Karol Stańczak
- fot. Karol Stańczak
- fot. Karol Stańczak
Pliki do pobrania
Liczba wyświetleń: 256
powrót