Informacje prasowe

Informacja prasowa - Najaktywniejsza Liderka Wiejska wybrana!

2017.10.11 13:30 , aktualizacja: 2017.10.11 13:39

Autor: , Wprowadzenie: Anna Groszyk-Książak

Mariola Kruk, bibliotekarka i blogerka z Podkońców w gminie Rzeczniów to Najaktywniejsza Liderka Wiejska 2017 r. Takiego wyboru dokonała komisja konkursowa złożona z samych kobiet, m.in. zwyciężczyń konkursu z 2013 i 2014 r. Do rywalizacji przystąpiło osiem pań zaangażowanych w życie swoich lokalnych społeczności.

 

Finał konkursu oraz obrady komisji odbyły się 10 października w Warszawie. W rywalizacji mogły wziąć udział kobiety aktywnie pracujące na rzecz swoich małych Ojczyzn – dbające o kulturę i tradycję, zajmujące się integracją społeczną czy też poszukujące i wspierające produkty tradycyjne i regionalne.

 

Już sam fakt nominacji do tego konkursu świadczy o pozycji liderki – mówiła przewodnicząca komisji konkursowej, Teresa Majkusiak (Najaktywniejsza Liderka z 2013 r.) – Nagrody i zaszczyty nie są najważniejsze, ważne jest to, że zauważają nas nasi sąsiedzi i wspólnie z nimi możemy pracować na rzecz małych Ojczyzn.

Podczas finału wszystkie nominowane panie musiały wypełnić test wiedzy o Mazowszu i Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020. Komisja dokonała również oceny kart zgłoszeniowych i załączonych do nich dokumentów i rekomendacji. Następnie członkinie komisji przeprowadziły rozmowy indywidualne z każdą z kandydatek.

 

Każda z tegorocznych finalistek ma w sobie pierwiastek liderki, miała na tyle odwagi, by przyjechać na finał, sprawdzić swoją wiedzę i na końcu jeszcze dobrze mówić o sobie, i wymieniać swoje sukcesy. Co przecież nigdy nie jest łatwe – dodawała członkini komisji Anna Szpura (Najaktywniejsza Liderka z 2014 r.).

W rezultacie komisja zadecydowała o przyznaniu tytułu Najaktywniejszej Liderki Wiejskiej w 2017 r. Marioli Kruk z gminy Rzeczniów. Komisja doceniła podjęty trud tworzenia bloga (http://podkonce.blogspot.com/) i fanpejdża, dbałość o tradycje i kulturę, podejmowane projekty i działania dokumentalistyczne, przy jednoczesnej skromności kandydatki.

 

Drugie miejsce zdobyła Justyna Kaczorek z gminy Baranowo – niestrudzona animatorka kultury i tradycji kurpiowskiej, która z wielką pasją wykonuje swoje obowiązki zawodowe i społeczne. Trzecie – Monika Bieżuńska z gminy Wyszków, sołtys wsi Leszczydół Stary, której podwórko stało się miejscem integracji lokalnej społeczności.

 

Wszystkie laureatki, podczas XI Mazowieckiego Kongresu Rozwoju Obszarów Wiejskich, otrzymają cenne nagrody nie tylko dla siebie, ale także instytucji, z którymi są związane, m.in. dla szkół, kół gospodyń wiejskich czy świetlic.

 

Podobnie jak w poprzednim roku komisja postanowiła wyróżnić wszystkie panie biorące udział w tegorocznej edycji konkursu. Doceniając ich codzienną pracę na rzecz lokalnych społeczności. Wyróżnienia otrzymały – Barbara Olesińska z Żabieńca (gm. Piaseczno), Marianna Drabarek z Karczewa, Grażyna Stelmachowska-Kowalska z Cegłowa, Maria Różańska z Sendenia Dużego (gm. Łąck) i Katarzyna Rędzikowska z Gozdowa.

Biuro Prasowe
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
tel. 22 59 07 602, kom. 510 591 974
e-mail rzecznik@mazovia.pl

Pliki do pobrania

Rozmiar: 33 kB, Liczba pobrań: 123

Liczba wyświetleń: 396

powrót