Informacje prasowe

Informacja prasowa - Informatyczna rewolucja w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym

2014.01.29 15:50 , aktualizacja: 2014.01.29 16:17

Autor: , Wprowadzenie: Jolanta Nalewajk

 

Blisko 5 mln złotych dotacji unijnej zostanie przekazane na kompleksową informatyzację Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego. Środki te pozwolą na rozwój infrastruktury łączności elektronicznej oraz na wprowadzenie nowych technologii informacyjnych i komunikacyjnych. Dziś umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski, członek zarządu województwa mazowieckiego Wiesław Raboszuk oraz dyrektor placówki dr Jarosław Rosłon.


Międzyleski szpital jest placówką wielospecjalistyczną (ma II poziom referencyjny). Jego infrastruktura umożliwia jednorazowe hospitalizowanie ponad 380 pacjentów. W ciągu roku placówka leczy ok. 22 tys. chorych. 

To już dwudziesta piąta umowa o dofinansowanie projektu ze środków RPO WM w zakresie przeciwdziałania wykluczeniu informacyjnemu mazowieckich placówek służby zdrowia. Liczymy na szybką realizację przedmiotowego zadania i na skuteczne wdrożenie jego efektów. To ważny projekt nie tylko dla administracjii personelu szpitala, lecz także dla jego pacjentów. Kompleksowa informatyzacja wpłynie bowiem na podwyższenie standardu ich obsługi, a personelowi pozwoli na oszczędność czasu w zakresie dokumentacji medycznej – powiedział członek zarządu województwa mazowieckiego, Wiesław Raboszuk

 

Naszą placówkę czekają duże zmiany. Chcemy przejść kompleksową informatyzację i nauczyć  się obsługi systemu do  końca roku. Przed nami przetargi,  potem realizacja inwestycji i proces szkolenia personelu. Dziękujemy za przyznane środki, które przyniosą  wymierne efekty wszystkim korzystającym z usług naszej placówki – uzupełnił Dyrektor MSS, Jarosław Rosłon.

 

NTELIGENTNE BUDYNKI UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ 

 

Kompleksowa modernizacja obiektu przy użyciu środków unijnych pozwoli zastosować nowoczesne rozwiązania informatyczne do zarządzania szpitalem. W efekcie pacjenci zyskają możliwość szybszej obsługi, łatwiejszego dostępu do historii swojego leczenia. Dzięki zastosowanym zmianom szpital będzie mógł wydajniej i oszczędniej pracować. 

Wprowadzony będzie elektroniczny obieg dokumentów. Szpital wzbogaci się o dodatkowe stanowiska z komputerami umożliwiającymi opisy wyników badań obrazowych. Dostęp do dokumentacji medycznej będzie łatwiejszy. Po zakończeniu projektu szpital będzie miał możliwości udostępniania pacjentowi (bądź innej placówce medycznej) e-danych na temat jego hospitalizacji wraz z wynikami przeprowadzonych badań diagnostycznych.

Kolejnymi udogodnieniami będzie system rejestracji czasu pracy i kontroli dostępu do pomieszczeń. Uruchomiony będzie również centralny system komputerowej kontroli wentylacji i oświetlenia, co przełoży się nie tylko na efektywność ich wykorzystania, ale przede wszystkim na oszczędności finansowe. 

Aby osiągnąć wszystkie zmiany, postawiona będzie nowa sieć LAN. W szpitalu będzie również dostęp do bezprzewodowego internetu (WiFi). Dodatkowo wdrożony zostanie system komunikacyjny (VoIP) połączony z systemem alarmowo-przywoławczym dla pacjentów i personelu. W szpitalu będą też działać publiczne punkty dostępu do Internetu (PIAP) – będą to trzy infokioski.

 


Tytuł projektu: Kompleksowa informatyzacja Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego w Warszawie sposobem na przeciwdziałanie wykluczeniu informatycznemu
Całkowita wartość projektu: 6 035 761,22 zł
Kwota dofinansowania: 4 955 108,15 zł
Beneficjent: Międzyleski Szpital Specjalistyczny w Warszawie
Działanie 2.1. Przeciwdziałanie wykluczeniu informacyjnemu

 

Marta Milewska
Rzeczniczka Prasowa
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
tel. 22 59 07 602, kom. 510 591 974
e-mail: rzecznik@mazovia.pl

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych
tel. 22 542 25 62,
e-mail: media@mazowia.eu

Pliki do pobrania

Rozmiar: 1917 kB, Liczba pobrań: 195, Dokument programu Microsoft Word

Liczba wyświetleń: 233

powrót