Informacje prasowe
Informacja prasowa - Usprawnienie neuronawigacji w Szpitalu Bródnowskim
2010.02.09 00:00
Autor: Administrator, Wprowadzenie: Anna Groszyk-Książak
– Podpisujemy dziś kilka kolejnych ważnych umów, a wśród nich projekt szpitala Bródnowskiego, którego kwota może nie jest duża, ale za to znaczenie ogromne – rozpoczął wicemarszałek Stefan Kotlewski.
– Te umowy to kolejny krok w wydatkowaniu unijnych pieniędzy – dodał wicemarszałek Ludwik Rakowski. – Cieszymy się, że rozpoczną się prace nad projektami ważnymi z punktu widzenia infrastruktury, ale też ochrony środowiska.
Tytuł projektu: Modernizacja systemu neuronawigacji poprzez uzupełniający zakup oprogramowania do operacji prowadzonych obrazem – Wojewódzki Szpital Bródnowski.
Całkowity koszt projektu: 700 000,00 zł
Kwota dofinansowania: 595 000,00 zł
Beneficjent: Wojewódzki Szpital Bródnowski w Warszawie
Projekt dotyczy zakupu oprogramowania uzupełniającego do posiadanego systemu neuronawigacji. Jest to niezwykle ważne przy operacjach na układzie nerwowym, kierowanych obrazem. Zostanie również uzupełnione oprogramowanie niezbędne m.in. do planowania przebiegu operacji neurochirurgicznej na platformie neuronawigacji, śródoperacyjnego obrazowania patologii układu nerwowego i naprowadzania obrazem mikroskopu operacyjnego na cel, prowadzenia operacji kręgosłupowych bez stosowania – jak dotychczas – długotrwałego promieniowania rentgenowskiego.
Ze względu na ogromne znaczenie dla mieszkańców całego województwa projekt ten trafił na listę projektów kluczowych RPO WM (czyli takich, które nie biorą udziału w procedurze konkursowej).
Tytuł projektu: Zminimalizowanie zagrożeń ekologicznych, chemicznych i katastrof drogowych w Otulinie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego, w rejonie D.K. nr 2 i 17 poprzez zakup nowoczesnych samochodów ratowniczo-gaśniczych dla OSP z terenu Gminy Wiązowna
Całkowity koszt projektu: 2 600 000,00 zł
Kwota dofinansowania: 2 210 000,03 zł
Beneficjent: Gmina Wiązowna
Głównym celem projektu jest skuteczne zapobieganie potencjalnym zagrożeniom, takim jak: pożary, katastrofy ekologiczne itp. oraz ograniczanie ich skutków. Aby usprawnić akcje ratownicze, zakupione zostaną trzy wozy strażackie dla każdej z trzech jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej na terenie Gminy Wiązowna: OSP Wiązowna, OSP Malcanów oraz OSP Glinianka. Wszystkie samochody zostaną wyposażone w taki sam, najnowszy, aktualnie dostępny sprzęt ratowniczo-gaśniczy. Projekt obejmuje także szkolenie w zakresie obsługi, eksploatacji i prawidłowej konserwacji sprzętu. Zakup planowany jest na III kwartał 2010 r.
Tytuł projektu: Poprawa dostępności do terenów rekreacyjnych nad Narwią w Powiecie Pułtuskim
Całkowity koszt projektu: 6 942 000,00 zł
Kwota dofinansowania: 4 489 530,00 zł
Beneficjent: Powiat Pułtuski
W ramach projektu przebudowane zostaną trzy odcinki dróg powiatowych o łącznej długości 11 389,17 m, łączących tereny rekreacyjne nad rzeką Narwią z drogą krajową i drogami wojewódzkimi:
• droga 3401W Kacice – Pokrzywnica – Smogorzewo – Krzyczki Pieniążki – Krzyczki Szumne, na odcinku Pokrzywnica od km 6+708,00 do km 7+516,71 o długości 808,71 m
• droga 3408W Golądkowo – Łubienica, na odcinku Niestępowo – Łubienica, od km 3+567,00 do km 7+370,00 o długości 3,803 km
• droga 3433W Gostkowo – Obryte – Gładczyn – Zatory – Popowo Kościelne, na odcinku Zatory – granica powiatu od km 19+694,00 do km 24+203,00 o długości 4509 m.
Pierwsze dwa odcinki dróg mogą spełniać funkcję alternatywnej obwodnicy Pułtuska, łącząc drogę krajową K61 Warszawa – Augustów z drogą wojewódzką W 571.
Inwestycja obejmie m.in.: korektę geometrii trasy, przebudowę nawierzchni jezdni, regulację poboczy, odnowę odwodnienia pasa drogowego oraz budowę chodników, zatok autobusowych i przejść dla pieszych.
Tytuł projektu: Przebudowa dróg gminnych Nieborzyn – Stryjewo Wielkie – Leśniewo Dolne/Stawy
Całkowity koszt projektu: 2 119 549,38 zł
Kwota dofinansowania: 1 801 616,97 zł
Beneficjent: Gmina Grudusk
Projekt obejmuje przebudowę dwóch dróg gminnych: Nieborzyn – Stryjewo na odcinku o długości 1,4 km oraz Stryjewo – Leśniewo Dolne/Stawy na odcinku o długości 2,238 km. Dodatkowo w miejscowości Nieborzyn wybudowany zostanie dwustronny chodnik o łącznej długości 350 m i powierzchni 525m². Projekt obejmuje także przebudowę oświetlenia ulic. Obecnie obie drogi są w złym stanie technicznym. Dzięki realizacji projektu nie tylko poprawi się stan techniczny dróg, ale także zwiększy się atrakcyjność lokowania inwestycji na terenie gminy.
Projekty zostały wybrane do dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013 . Ich łączna wartość to ponad 12,3 mln zł, z czego dofinansowanie unijne to blisko 9,1 mln zł.
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
Lidia Krawczyk, Zespół Prasowy
Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych
Pliki do pobrania
Liczba wyświetleń: 397
powrót