Aktualności

Pilawa świętuje

2021.06.29 14:00 , aktualizacja: 2021.06.30 09:37

Autor: Rafał Bobrowski (OR), Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

  • Dni Pilawy były okazją do...
  • Obecna w Pilawie członek...
  • Mieszkańcy mogli liczyć na...

Mieszkańcy Pilawy (powiat garwoliński) świętowali dni swojego miasta. W wydarzeniu udział wzięła członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

 

W ramach tegorocznych Dni Pilawy, zorganizowanych przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Pilawie i Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną dla gości przygotowano zawody sportowe, konkursy z nagrodami, kino plenerowe czy występy artystów. Sobota upłynęła pod znakiem sportowych emocji. Rodziny mogły wystartować w sztafecie przełajowej na stadionie miejskim, odbył się też turniej piłki nożnej. Dla fanów e-sportu zorganizowano specjalny turniej w FIFĘ. Rozegrano także mecz siatkówki, w którym udział wzięły zespoły złożone z pracowników urzędu miasta oraz rodziców dzieci z UKS ISKRA Pilawa.

 

Z kolei na terenie domu kultury zorganizowano pokaz karate, atrakcje dla najmłodszych, bąbelkowe animacje, stoiska z rękodziełami, kiermasz książek, czy stoiska OSP i policji. Wieczór uświetniło kino plenerowe.

 – To wielka radość, że mogę być tu dzisiaj z mieszkańcami miasta – mówiła członek zarządu województwa Janina Ewa Orzełowska. – Obchody Dni Pilawy to fantastyczna okazja do rozmowy na temat szeregu zrealizowanych inwestycji, jak również pomysłów i planów na przyszłość. Dzięki staraniom tutejszego samorządu Pilawa rozwija się prężnie, a my możemy podziwiać efekty pracy i starań.

Niedziela była dniem uroczystej mszy świętej w intencji miasta i mieszkańców, a obchody zakończyły się koncertem zespołu AMBITUS TRIO i dyskoteką.

Liczba wyświetleń: 64

powrót