Aktualności

Noc Świętojańska w Kałuszynie

2021.06.29 09:20 , aktualizacja: 2021.06.29 13:30

Autor: Rafał Bobrowski (OR), Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

  • Członek zarządu województwa...
  • W programie znalazły się...
  • Imprezie towarzyszyło...
  • Noc Świętojańska to...

Nad Zalewem Karczunek w Kałuszynie (pow. miński) obchodzono Noc Świętojańską. Wydarzenie to zostało dofinansowane z budżetu województwa mazowieckiego. Tego dnia Kałuszyn odwiedziła członek zarządu województwa Janina Ewa Orzełowska.

 

W Kałuszynie nad zalewem Karczunek zorganizowano obchody Nocy Świętojańskiej. W programie znalazły się konkursy z nagrodami, koncerty lokalnych zespołów, tradycyjne puszczanie wianków na wodzie, pokaz sztucznych ogni, czy występy gwiazd wieczoru – Kobranocki i Krzysztofa Cugowskiego.

 

Impreza zorganizowana została w wyjątkowej scenerii zalewu, który od 10 lat pełni ważne miejsce na kulturalnej i integracyjnej mapie Kałuszyna. Burmistrz miasta Arkadiusz Czyżewski podziękował Samorządowi Województwa Mazowieckiego za wieloletnią współpracę i wkład w rozwój wspólnoty samorządowej miasta i gminy Kałuszyn. W dowód uznania wręczył reprezentującej samorząd województwa Janinie Ewie Orzełowskiej symboliczną statuetkę z podobizną herbu gminy.

– Noc Świętojańska to tradycyjne obrzędy, które od lat pielęgnowane są na całym Mazowszu. Mam nadzieję, że najmłodsi mieszkańcy, którzy tak ochoczo biorą dzisiaj udział w tym święcie, będą przez kolejne lata angażować się w rozwój tradycji i kultury w regionie – powiedziała członek zarządu Janina Ewa Orzełowska.

Przedsięwzięcie „Noc Świętojańska nad Zalewem Karczunek 2021” zostało dofinansowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego kwotą 30 tys. zł.

Liczba wyświetleń: 146

powrót