Aktualności

OSP i działkowcy z subregionu radomskiego ze wsparciem samorządu Mazowsza

2021.06.25 14:00 , aktualizacja: 2021.06.25 14:42

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Mirosław Oleksiak

  • Cztery osoby siedzą za stołem prezydialnym. Dwie z nich podpisuje umowy Pobierz: Cztery osoby siedzą za stołem prezydialnym. Dwie z nich podpisuje umowy Umowę o dofinansowaniu...
  • Pamiątkowe zdjecie po podpisaniu umowy. Stoi 6 osób Pobierz: Pamiątkowe zdjecie po podpisaniu umowy. Stoi 6 osób Na wsparcie ochotniczych...
  • Cztery osoby pozuje do wspólnego zdjęcia Pobierz: Cztery osoby pozuje do wspólnego zdjęcia Wsparcie trafiło m.in. do...

Modernizacja strażnic i nowy sprzęt dla OSP oraz remonty i poprawa bezpieczeństwa w rodzinnych ogródkach działkowych – łącznie kolejne 122 projekty z subregionu radomskiego otrzymają wsparcie od samorządu Mazowsza. Umowy w tej sprawie podpisał dziś wicemarszałek Rafał Rajkowski. W spotkaniu wziął udział także radny województwa Leszek Przybytniak.

 

Jak zauważa wicemarszałek Rafał Rajkowski, programy wsparcia samorządu Mazowsza cieszą się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem.

– Podpisaliśmy dziś umowy, dzięki którym ochotnicze straże pożarne wyremontują strażnice i zakupią niezbędny sprzęt. Z kolei w ramach programu skierowanego do działkowców, zostaną zrealizowane inwestycje poprawiające komfort wypoczynku czy też zwiększające bezpieczeństwo w rodzinnych ogródkach działkowych – dodaje.

 

110 inwestycji wspierających strażaków-ochotników

W ramach zadania OSP-2021 ochotnicze straże pożarne przeprowadzą remonty strażnic, zakupią nowe zestawy odzieży ochronnej, samochody wsparcia technicznego, agregaty, pompy i inny niezbędny w działaniach strażaków sprzęt. Dodatkowo dzięki decyzji podjętej przez radnych podczas ostatniego posiedzenia sejmiku, cztery jednostki OSP z subregionu radomskiego wzbogacą się o nowe średnie samochody ratowniczo-gaśnicze, a OSP Wierzbica otrzyma środki na remont samochodu z podnośnikiem. Łączna kwota wsparcia, jaka trafi do ochotniczych straży pożarnych z subregionu radomskiego na podstawie podpisanych dziś umów to niemal 3,1 mln zł.

 

Jak mówi radny sejmiku województwa i przewodniczący sejmikowej Komisji Rolnictwa i Terenów Wiejskich Leszek Przybytniak, strażacy-ochotnicy bardzo często są pierwsi na miejscu pożarów i wypadków. Dlatego szczególnie ważne jest wyposażanie ich w nowoczesny sprzęt czy remontowanie strażnic, w których sprzęt strażacki jest garażowany i przechowywany.

 

– To kwestia bezpieczeństwa mieszkańców regionu, dlatego systematycznie doposażamy mazowieckie OSP – dodaje radny Leszek Przybytniak.

 

Działkowcy z dofinansowaniem

W Radomiu podpisano także umowy w ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Działkowców Mazowsze 2021. Działkowcy mogli liczyć nawet na 40 proc. dofinansowania do kosztów swojej inwestycji. Maksymalna kwota wsparcia dla jednego projektu to 10 tys. zł. Wnioski do programu mogły składać jednostki samorządu terytorialnego z województwa mazowieckiego, maksymalnie po jednym wniosku na każdy ROD.

Wsparcie uzyskało 12 projektów z subregionu radomskiego. To m.in. remonty ogrodzeń i alejek czy termomodernizacje domów działkowca. Łączne dofinansowanie, jakie trafi do rodzinnych ogrodów działkowych w subregionie to ponad 91 tys. zł.

 

W całym województwie ze wsparcia o wartości ponad 800 tys. zł skorzysta 89 ogródków działkowych.

Liczba wyświetleń: 203

powrót