Aktualności

Dobre wieści dla Rusinowa

2021.06.17 14:35 , aktualizacja: 2021.06.17 14:55
Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka
Kwota na symbolicznym czeku to 223 440,13 zł mowę podpisali...

Już niedługo dzięki dofinansowaniu samorządu Mazowsza w wysokości ponad 223 tys. zł w gminie Rusinów  (pow. przysuski) zostanie wyremontowana droga w miejscowości Bąków.

 

Umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałek Rafał Rajkowski oraz wójt gminy Rusinów Marian Andrzej Wesołowski.

 

Duże fundusze na rozwój regionu

Na realizację instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego władze regionu przeznaczyły aż 151 mln zł, w tym ponad 95 mln zł to pieniądze, które wspomogą nowe projekty samorządów lokalnych.

– W ramach tego programu samorządy otrzymują wsparcie na bardzo różnorodne projekty, czyli budowę i remonty dróg, sieci wodociągowych czy stacji uzdatniania wody, ale także na powstawanie terenów rekreacyjnych. To jeden z największych programów wsparcia samorządu województwa i bez wątpienia bardzo potrzebny – podkreśla wicemarszałek Rafał Rajkowski.

Gmina Rusinów otrzymała środki na budowę drogi gminnej łączącej miejscowości Bąków i Przystałowice Małe. Do tej pory droga nie miała poboczy, zjazdów i odwodnienia, co było dla mieszkańców bardzo uciążliwe, zwłaszcza zimą i w trakcie deszczowej pogody. Dzięki wsparciu samorządu województwa już niedługo się to zmieni.

 

Bezpiecznie i wygodnie

– Budowa nowej drogi podniesie bezpieczeństwo w ruchu drogowym, zwiększy dostęp społeczności lokalnej do rynku pracy, placówek oświatowych i służby zdrowia oraz innych instytucji publicznych, w tym kulturalnych. Przyczyni się zatem do poprawy jakości życia mieszkańców – mówi wójt gminy Rusinów Marian Andrzej Wesołowski.

Prace będą przeprowadzone na odcinku długości 650 m. W ramach inwestycji zostaną wyznaczone nowe punkty trasy, będzie wykonana nowa podbudowa i nawierzchnia, a rowy i przepusty zostaną oczyszczone. Droga otrzyma także nowe oznakowanie. Dzięki wybudowaniu poboczy odcinek stanie się także bezpieczniejszy dla pieszych.

Dofinansowanie z budżetu województwa to ponad 223 tys. zł. Całkowity koszt wynosi blisko 460 tys. zł. Zgodnie z planem inwestycja będzie zrealizowana do końca listopada br.

Liczba wyświetleń: 142

powrót