Aktualności

Łochów stawia na ekologiczne rozwiązania

2021.06.15 13:05 , aktualizacja: 2021.06.16 12:43

Autor: Agnieszka Pazio (OR), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Uczestnicy spotkania na tle pociągu LM W otwarciu inwestycji...
  • Ścieżka rowerowa Wybudowano ścieżkę rowerową...
  • Uroczystośc na dworcowym peronie Elżbieta Lanc i Janina Ewa...

Parking „Parkuj i Jedź” w Łochowie (pow. węgrowski) już otwarty. Projekt udało się zrealizować dziękiu 3,1 mln zł unijnego wsparcia.

Nowo wybudowana infrastruktura otacza stację kolejową i znajduję się w samym centrum miasta. W oficjalnym otwarciu parkingu udział wzięły Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska – członkowie zarządu wojwództwa mazowieckiego.

P+R jest eko

Parking P+R, odciąża samochodowy ruch miejski, przez co przyczynia się do zmiejszenia smogu – zwraca uwagę członek zarządu Elżbieta Lanc.

– Coraz więcej mieszkańców Mazowsza to osoby zmotoryzowane, a natłok samochodów w mieście ma pewne wady: większe zanieczyszczenie środowiska, zakorkowane drogi, hałas, problemy ze znalezieniem miejsca parkingowego. Jestem przekonana, że zrealizowane przedsięwzięcie to przede wszystkim udogodnienie dla mieszkańców regionu, którzy dojeżdżają do pracy poza swój powiat,  ale też inwestycja w czyste powietrze. Gminie Łochów, jako beneficjentowi projektu, gratuluję dobrego pomysłu i mam nadzieję, że fundusze unijne, które biorą udział w budowaniu piękniejszego i lepszego Mazowsza, jeszcze nie raz dofinansują zadania z powiatu węgrowskiego – dodała członek.

 

Nie tylko dla zmotoryzowanych…

W ramach zrealizowanej inwestycji zagospodarowano teren parkingu na 153 miejsca dla samochodów. Zadbano również o miejsca postojowe na auta dla rodzin z dziećmi i osób niepełnosprawnych wraz z niezbędną infrastrukturą. Wybudowano ścieżkę rowerową o długości 1,8 km, umożliwiającą dojazd do węzła przesiadkowego mieszkańcom północnej części miasta.

 

–Ta łochowska inwestycja to kolejne dobrze wydane pieniądze. Zmodernizowanie i utworzenie w jednym miejscu przesiadkowego węzła pociągowo-autobusowego na pewno wpłynie na komfort podróży mieszkańców. Będzie szybciej, sprawniej i na pewno bezpieczniej, dzięki wybudowaniu ponadkilometrowego odcinka ścieżki rowerowej. Wiemy, jak wielu mieszkańców tego regionu pracuje w Warszawie, Wyszkowie czy Węgrowie, dlatego też  środki pozyskane w ramach RPO WM 2014–2020 nie mogły zostać lepiej spożytkowane. Mam nadzieję, że bezpieczny parking, jak również dobrze skomunikowany węzeł przesiadkowy, wpłyną także na wzrost zainteresowania turystycznego Łochowem – mówi członek zarządu Janina Ewa Orzełowska.

Liczba wyświetleń: 428

powrót