Aktualności

Młodzi Mazowszanie o czystym powietrzu

2021.06.01 14:45 , aktualizacja: 2021.06.01 15:58

Autor: Rafał Bobrowski (OR), Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

  • Jury postanowiło nagrodzić...
  • Nagrody laureatom wręczyła...
  • W konkursie udział wzięło...

W urzędzie gminy w Ostrowi Mazowieckiej rozstrzygnięto konkurs „Nie palę śmieciuchem, bo jestem Zuchem!”. Tematyka konkursu nawiązywała do zanieczyszczeń powietrza oraz wykorzystywania do ogrzewania domów starych, nieefektywnych i nieprzyjaznych dla środowiska kotłów C.O. Nagrody laureatom wręczyła członek Zarządu Województwa Janina Ewa Orzełowska.

 

Młodzi walczą o czyste powietrze

Konkurs pokazał, że najmłodsi mieszkańcy Mazowsza wiedzą, jak ważna jest troska o czyste powietrze i ochronę przyrody. Zadaniem uczniów klas I-IV było przygotowanie prac plastycznych, natomiast klas V-VIII  nagranie filmu edukacyjnego. W konkursie wzięli udział uczniowie z 10 szkół z terenu Gminy Ostrów Mazowiecka. W pierwszej kategorii konkursowej wpłynęło 130 prac, natomiast w drugiej 10. W sumie jury konkursowe postanowiło nagrodzić 15 prac. Nagrody laureatom wręczyli wójt gminy Waldemar Brzostek oraz członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

- Bardzo się cieszę z tak dużego zainteresowania konkursem wśród naszych najmłodszych mieszkańców. Świadomość tego, że troska o czyste powietrze i ochronę środowiska nie jest im obojętna, napawa mnie dumą i nadzieją na bezpieczną przyszłość przyrody naszego regionu. Jako samorząd województwa podejmujemy wiele przedsięwzięć, które mają zapobiegać zanieczyszczeniu powietrza. Razem jesteśmy w stanie ochronić nasze kochane Mazowsze przed skutkami zmian klimatu. Cieszę się, że wśród najmłodszych kształtują się tak szlachetne postawy.

Liczba wyświetleń: 159

powrót