Aktualności

Wsparcie dla strażaków z powiatów mińskiego i garwolińskiego

2021.05.14 15:00 , aktualizacja: 2021.05.18 13:30

Autor: Dorota Łucja Cichocka, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Pamiątkowe zdjęcie na tle samochodu ratowniczego Do jednostek z gminy...
Sprzęt ustawiony na stolikach Do jednostki OSP Rynia...

Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Ryni (gm. Dobre, pow. miński) oraz z gminy Maciejowice (pow. garwoliński) otrzymały wsparcie rzeczowe od Samorządu Województwa Mazowieckiego w postaci specjalistycznego sprzętu, który ułatwi druhnom i druhom wykonywanie pracy w trudnych warunkach.

 

W imieniu samorządu województwa sprzęt przekazała członek zarządu Janina Ewa Orzełowska.

Buty i rękawice dla OSP Rynia

Na wyposażenie OSP Rynia trafiły ognioodporne buty i rękawice. Wykonane ze specjalistycznego materiału uchronią strażaków nie tylko przed ogniem, ale również przed wieloma rodzajami żrących środków chemicznych. Sprawdzą się także podczas silnych opadów deszczu i mrozów. Sprzęt został przekazany na ręce przedstawicieli władz jednostki OSP oraz władz gminy.

Sprzęt dla druhów z gminy Maciejowice

Z kolei do jednostek z gminy Maciejowice, tj. jednostek OSP Podwierzbie, OSP Podłęż oraz OSP Maciejowice trafiły zestawy składające się z prądownicy wodnej oraz sprzętu ratowniczego Hooligan. Prądownice instalowane na końcu linii gaśniczej (tzw. węża strażackiego) służą nadawaniu odpowiedniego kształtu oraz kierunku strumienia wody. Zwężony i uformowany za ich pomocą strumień ma większy zasięg i skoncentrowaną moc przepływu. Z kolei Hooligan jest najpopularniejszym na świecie narzędziem używanych do uderzania, przebijania, ukręcania, podważania i cięcia elementów konstrukcji stanowiących przeszkody dla ratowników. Doskonale sprawdza się przy torowaniu przejść i tworzeniu wyjść ewakuacyjny. W imieniu Samorządu Województwa Mazowieckiego sprzęt przekazała członek zarządu Janina Ewa Orzełowska.

– Kolejny już raz mam przyjemność przekazać specjalistyczny sprzęt jednostkom OSP z terenu Mazowsza. Te jednostki wykazują się dużą aktywnością w codziennym działaniu. Cieszę się, że Samorząd Województwa Mazowieckiego mógł się przyczynić do zakupu tak potrzebnego sprzętu. Wierzę, że zwiększy on skuteczność jej działań, a także podniesie poziom bezpieczeństwa strażaków-ochotników podczas ryzykownych akcji – mówi Janina Ewa Orzełowska.

Liczba wyświetleń: 305

powrót