Aktualności

Mazowsze wspiera mieszkańców

2021.05.14 11:35 , aktualizacja: 2021.05.18 10:47

Autor: Rafał Bobrowski (OR), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Uczestnicy spotkania na tle bali drewna W sumie władze Mazowsza...
  • Sześć osób w maseczkach siedzi przy stole Przekazanie drewna było...
  • tablica informacyjna przed wejściem do parku Drewno pochodzi z działki...

Cztery gminy z terenu Mazowsza otrzymały wsparcie od władz województwa w postaci przekazanego im suchego drewna, które zostanie rozdysponowane wśród najbardziej potrzebujących mieszkańców. W podpisaniu umowy uczestniczyła członek zarządu Janina Ewa Orzełowska.

 

Samorząd Województwa Mazowieckiego podpisał umowy z gminami: Jakubów, Stanisławów (obie pow. miński), Jadów (pow. wołomiński) oraz Sadowne (pow. węgrowski). Przedmiotem umów jest drewno, które jako opał zostanie rozdysponowane przez lokalne władze wśród najbardziej potrzebujących mieszkańców. Drewno to pochodzi z połamanych i uschniętych drzew z działki położonej w Kaliskach (gm. Łochów) na terenach Pałacu „Julin”  –  dawnego domu Heleny i Ignacego Paderewskich. Łączna ilość przekazanego drewna wynosi 71 m3.

W imieniu województwa mazowieckiego umowę podpisał Sylwester Chołast – dyrektor Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych, czyli jednostki odpowiedzialnej za teren parku przy pałacu.

Jeszcze się przyda

­– Połamane i suche drzewa mogą posłużyć nie tylko jako schronienie dla zwierząt, ale również jako forma opału dla najbardziej potrzebujących mieszkańców Mazowsza. Uprzątnięcie terenu parku przy Pałacu w Julinie pozwoliło nam zagospodarować ponad 70 m3 drewna na materiał opałowy, który trafi do mieszkańców gmin Stanisławów, Jakubów, Jadów i Sadowne. Dziękuję dyrekcji Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych za wyjście z tą inicjatywą. Wierzę, że będzie to istotna pomoc dla naszych mieszkańców, którzy korzystają jeszcze z tej formy ogrzewania – mówi członek zarządu Janina Ewa Orzełowska.

Liczba wyświetleń: 421

powrót