Aktualności

Aktywność sołectw nagrodzona

2021.05.07 15:45 , aktualizacja: 2021.05.11 07:23

Autor: Justyna Pobożyy, Wprowadzenie: Mirosław Oleksiak

Ogrodzona siłownia zewnętrzna Obiekt przyczynia się do...

W ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2020” w miejscowości Roguszyn (gm. Korytnica, powiat węgrowski) powstała siłownia zewnętrzna. Projekt został dofinansowany z budżetu  Samorządu Województwa Mazowieckiego.

 

Siłownia została wyposażona w urządzenia takie jak: biegacz, wioślarz, orbitrek, wahadło i drabinka. Na urządzeniach zamontowano tabliczki z instrukcją, w której znajduje się opis, jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia. Przedstawione są także korzyści z treningu. Informacje nie tylko motywują do wysiłku, ale także są pomocne przy prawidłowym wykonywaniu ćwiczeń na poszczególnych urządzeniach.

W zdrowym ciele…

Z siłowni mogą korzystać osoby w różnym wieku o zróżnicowanej sprawności ruchowej i sile. Ćwiczenia na siłowni zewnętrznej doskonale wpływają na poprawę krążenia krwi, koordynacji ruchowej oraz kondycji fizycznej. Obiekt przyczynia się do aktywizacji mieszkańców sołectwa Roguszyn w tak ważnych aspektach jak zdrowie, kultura fizyczna,  a także rodzinne spędzanie wolnego czasu. Siłownia jest ciekawą alternatywą spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.

Liczba wyświetleń: 112

powrót