Aktualności

OSP Podolszyce otrzymała ambulans

2021.05.07 12:35 , aktualizacja: 2021.05.10 12:34

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Stojąca bokiem karetka Ambulans to samochód marki...
  • Marszałek z grupą osób w maseczkach przed karetką W przekazaniu sprzętu...
  • Harcerz w mundurze odbiera element wyposażenia Sprzęt posłuży także...

Stacja pogotowia w Płocku przekazała OSP Podolszyce ambulans. Posłuży on jako pojazd specjalistyczny straży pożarnej podczas akcji ratowniczych oraz w szkoleniach i pokazach organizowanych w Harcerskim Zespole Ratowniczym z OSP Podolszyce.

 

Pomoc w ciężkich czasach

 

Jak podkreśla marszałek Adam Struzik, okres pandemii COVID-19 pokazał, jak ważna jest współpraca między różnymi rodzajami służb.

 

– Oprócz służby zdrowia, dodatkowymi zadaniami została obarczona straż pożarna. Niejednokrotnie zdarzało się, że strażacy byli delegowani do zdarzeń, gdy brakowało wolnych zespołów ratownictwa medycznego. Własna karetka sprawi, że od dziś strażacy z Podolszyc będą mogli skuteczniej prowadzić swoje działania – dodaje marszałek.

 

Przekazanie karetki było możliwe dzięki sukcesywnemu doposażaniu stacji pogotowia z budżetu województwa i środków unijnych w nowe pojazdy z najnowocześniejszym sprzętem.

 

Specjalistyczny sprzęt

 

Przekazany OSP Podolszyce ambulans to samochód marki Volkswagen Crafter z 2007 r. Samochód jest w pełni sprawny technicznie, wyposażony w nosze transportowe i sygnały świetlno-dźwiękowe.

 

Pojazd sprawdzi się nie tylko jako pomoc w trakcie akcji, ale posłuży także do szkoleń i pokazów. Wiele z nich organizują instruktorzy ZHP we współpracy z Harcerskim Zespołem Ratowniczym zarządzanym przez OSP Podolszyce. Dzięki dodatkowemu sprzętowi, płoccy harcerze będą mogli efektywniej podnosić swoje umiejętności ratownicze.

Liczba wyświetleń: 202

powrót