Aktualności

Mazowiecka drużyna powalczy z najlepszymi

2021.05.05 15:20 , aktualizacja: 2021.05.07 13:35

Autor: Biuro Prasowe Mazowsze Serce Polski Team, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Siedmiu kolarzy pozuje do pamiątkowego zdjęcia Mazowsze Serce Polski...

Mazowsze Serce Polski Team zapracowało na uznanie organizatorów wyścigu Tour of Slovenia. Polska ekipa wystartuje w słoweńskim wyścigu obok takich gwiazd jak zwycięzca Tour de France 2020 Tadej Pogacar.  

 

W prestiżowym gronie

Kalendarz startowy drużyny Dariusza Banaszka stale uzupełniany jest o prestiżowe wyścigi. Mazowiecka drużyna pojedzie w Tour de Hongrie (2.1), w czerwcu czeka ich walka w Sibiu Cycling Tour (2.1), w sierpniu stanie na starcie Tour of Denmark (2.Pro), a pod koniec sezonu powalczą w Okolo Slovenska (2.1) oraz CRO Race (2.1). To wyścigi, w których będą mieli okazję sprawdzić się na tle kolarzy drużyn WorldTeams, a tego typu okazji ma być jeszcze więcej. 

Tour of Slovenia zapowiada się jednak wyjątkowo ciekawie – wyścig odbędzie się między 9  a 13 czerwca, a udział zapowiedział sam Tadej Pogacar. W ubiegłym roku triumfował Diego Ulissi, a wcześniej Primoż Roglić oraz Rafał Majka.  

 

Dobry start

– To dla nas ogromny zaszczyt. Jako grupa kontynentalna funkcjonujemy dopiero drugi sezon, a już udaje nam się dostać zaproszenia na tak prestiżowe wyścigi. Mądra i konsekwentna praca popłaca, chcemy się uczyć od lepszych, ale także zaprezentować swoje umiejętności w walce z czołowymi kolarzami świata – tłumaczył Dariusz Banaszek. 

Trasa wyścigu jeszcze nie została zaprezentowana, ale spodziewać się można zachowania równowagi między etapami płaskimi, a górskimi. 

Liczba wyświetleń: 127

powrót