Aktualności

Nowoczesne lampy solarne hybrydowe w gminie Baboszewo

2021.04.26 14:15

Autor: Agnieszka Pielat, Wprowadzenie: Mirosław Oleksiak

  • Widok ulicznje lampy solarnej, obok tablica informacyjna W ramach ,,Mazowieckiego...
  • Skrzyżowanie dróg, przy których zainstalowano uliczną lampę solarną Dzięki doświetleniu...

Choć największą popularnością cieszą się programy oferujące kilkumilionowe wsparcie w zakresie realizacji dużych inwestycji infrastrukturalnych, to zauważalne jest również olbrzymie zainteresowanie możliwościami współfinansowania mniejszych, ale bardzo ważnych lokalnych przedsięwzięć. Mowa tu o programach przeznaczonych dla: sołectw, kół gospodyń wiejskich, straży pożarnych, działkowców.

 

Dobrym przykładem jest tu gmina Baboszewo (pow. płoński), która dzięki dofinansowaniu w kwocie 50 tys. zł z budżetu województwa mazowieckiego w ramach ,,Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2020’’, zakupiła i zamontowała lampy solarno-hybrydowe w sołectwach: Wola Folwark, Zbyszno, Jesionka oraz Sokolniki Nowe. Natomiast w sołectwie Rzewin zmodernizowano świetlicę wiejską oraz wykonano ogrodzenie.

 

Mieszkańców Sokolnik Nowych bardzo cieszy ta inwestycja, bo dzięki niej czują się bezpieczniej po zmroku, przemieszczając się po wiosce. -  Sokolniki to wciąż rozwijająca się miejscowość z niewielką liczbą mieszkańców, ale z wielkimi możliwościami na rozwój. Mam nadzieję, że dzięki pomocy finansowej  otrzymanej z budżetu województwa mazowieckiego, nasza miejscowość zyska jeszcze bardziej. To bardzo dobre miejsce do życia szczególnie dla tych, którzy cenią sobie ciszę, kontakt z naturą i prywatność – mówi Katarzyna Malinowska z sołectwa Sokolniki Nowe.

 

Zainteresowani rozwojem swoich lokalnych społeczności również w tym roku mogą ubiegać się o dofinansowanie swoich projektów. Niektóre nabory są wciąż otwarte. Szczegóły: www.mazovia.pl

Liczba wyświetleń: 268

powrót