Aktualności

Nowe targowisko w Stanisławowie

2021.04.26 10:30 , aktualizacja: 2021.04.26 10:37
Autor: Rafał Bobrowski (OR), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka
Trzy kobiety przy stole Podpisano umowę na...
Trzy kobiety w maseczkach Targowisko w Stanisławowie...

Podpisano umowę na modernizację targowiska w Stanisławowie (pow. miński). W ramach środków pozyskanych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich powstaną m.in. nowe wiaty, boksy i oświetlenie. Umowę w imieniu Samorządu Województwa Mazowieckiego podpisała członek zarządu Janina Ewa Orzełowska.

 

Targowisko w Stanisławowie przejdzie gruntowny remont. Jego modernizacja wpłynie nie tylko na rozwój całej gminy, ale również powiatu mińskiego, bo z targowiska korzystają także mieszkańcy okolicznych gmin.

Budowa nowego targowiska, które powstanie w miejscu dotychczasowego placu targowego, jest możliwa dzięki dofinansowaniu z środków unijnych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020. Całkowita wartość tego zadania to 2 mln zł. , a dofinansowanie wyniosło 1 mln zł.

Prace obejmą utwardzenie placu, wykonanie stanowisk zadaszonych i otwartych oraz boksów handlowych do sprzedaży nabiału i mięsa. Będzie nowe oświetlenie, urządzenia sanitarno-hignieniczne wraz ze śmietnikami,a także wykonane zostaną przyłączenia do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Przewidziano też nasadzenia – wokół zazielenią się drzewa, krzewy i trawa. W imieniu samorządu województwa umowę na realizację tego projektu podpisała członek zarządu Janina Ewa Orzełowska, natomiast w imieniu gminy wójt Stanisławowa  Kinga Sosińska.

Z korzyścią dla mieszkańców

– To nie tylko szansa dla lokalnych producentów i dostawców na promocję swoich wyrobów, ale przede wszystkim jest to doskonała okazja dla mieszkańców całego powiatu na zyskanie dostępu do ekologicznych i wysokiej jakości produktów. Targowisko wymagało modernizacji, by zarówno sprzedający, jak i kupujący mogli z niego korzystać komfortowo i bezpiecznie – podkreśla Janina Ewa Orzełowska.

Wsparcie zostało przekazane w ramach programu: „Inwestycje w targowiska lub obiekty budowlane przeznaczone na cele promocji lokalnych produktów” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w tworzenie, ulepszanie i rozwijanie podstawowych usług lokalnych dla wiejskiej, w tym rekreacji, kultury i powiązanej infrastruktury” w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich”, objętego PROW na lata 2014–2020.

 

 

Liczba wyświetleń: 268

powrót