Aktualności

Zwycięstwo zawodnika z Mazowsze Serce Polski Team

2021.04.09 11:20 , aktualizacja: 2021.04.09 12:00

Autor: Biuro Prasowe Mazowsze Serce Polski Team, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

Kolarz podczas jazdy rowerem. Zdjęcie z przodu, z bliska Kolarze z Mazowsze Serce...

Marceli Bogusławski z drużyny kolarskiej Mazowsze Serce Polski Team triumfował na trasie prologu greckiego wyścigu etapowego Tour of Rhodes (2.2). To pierwsze polskie zwycięstwo nie tylko w sezonie 2021, ale też w wyścigu UCI (Międzynarodowej Unii Kolarskiej).

 

Prolog rozgrywany na wyspie Rodos liczył 2200 metrów, co idealnie pasowało urodzonemu w Sławnie 23-latkowi. Marceli Bogusławski wyruszył na trasę jako siedemnasty, „wykręcając” zdecydowanie najlepszy czas. Ponad 150 jadących za nim zawodników nie zdołało pokonać rezultatu kolarza Mazowsze Serce Polski Team. Dało mu to trzecie zwycięstwo w karierze. Co ciekawe, wszystkie trzy odniósł na trasie prologów.

– Gratuluję tak dobrego wyniku! To pierwsze polskie zwycięstwo w sezonie kolarskim 2021 i wspaniała wiadomość dla Mazowszan, że zdobył je kolarz z naszej drużyny. Wszystkim kolarzom z Mazowsze Serce Polski Team życzę dalszych sukcesów i zdobywania najwyższych trofeów – mówił marszałek Adam Struzik.

Dobra jazda Marcelego Bogusławskiego zapewniła mu także pozycję lidera w klasyfikacji generalnej wyścigu. Narzekać nie mogą także pozostali zawodnicy drużyny Dariusza Banaszka – Jakub Kaczmarek zajął 14. miejsce, a Alan Banaszek uplasował się jedną pozycję niżej. Przed peletonem Tour of Rhodes jeszcze trzy etapy w trudnym i zróżnicowanym terenie. 

 

Dla mazowieckiej drużyny jest to drugie tegoroczne zwycięstwo. Przed kilkoma tygodniami najlepszy na ostatnim etapie Istrian Spring Trophy był Mihkel Raim z Estonii, ale to właśnie Bogusławski został pierwszym Polakiem, który zapisał na swoim koncie zwycięstwo w wyścigu z kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI).

Liczba wyświetleń: 191

powrót