Aktualności

W Garwolinie powstanie lodowisko

2021.03.26 10:00
Autor: Antoni Kobus, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka
Dziewczynka ubrana w kombinezon jedzie na łyżwach Dzięki wsparciu z budżetu...

Podczas ostatniej sesji sejmiku radni województwa mazowieckiego podjęli decyzję o dofinansowaniu  zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego. Wśród nich znalazł się projekt Garwolińskiego Lodowiska Sezonowego.

 

Nowoczesny obiekt

W Garwolinie powstanie lodowisko sezonowe. Dofinansowanie wynosi aż 3,9 mln zł. Tak wsparcie to skomentowała Burmistrz Garwolina Marzena Świeczak.

           

– Wsparcie finansowe otrzymamy dzięki złożonemu wnioskowi w naborze dotyczącym Instrumentu Wsparcia Zadań Ważnych dla Równomiernego Rozwoju Województwa Mazowieckiego. Uchwała sejmiku to kolejny wielki krok w kierunku realizacji planowanej inwestycji. Dziękuję radnym za to wsparcie – powiedziała burmistrz Garwolina Marzena Świeczak.

 

Projekt zakłada budowę lodowiska oraz zaplecza – powstanie szatnia dla użytkowników obiektu i pomieszczenia sanitarno-higieniczne. Sama tafla będzie zajmowała 800 m2 (40×20). Kotłownia przy istniejącym basenie jest przystosowana do włączenia instalacji lodowiska. Możliwe będzie odzyskiwanie mocy cieplnej z mrożenia ślizgawki i wykorzystanie jej  np. do wstępnego podgrzewania wody w basenie.

 

Wsparcie na dużą skalę

Realizacja inwestycji jest możliwa dzięki dofinansowaniu w ramach Instrumentu Wsparcia Zadań Ważnych dla Równomiernego Rozwoju Województwa Mazowieckiego. Na realizację instrumentu samorząd Mazowsza przeznaczył w tym roku rekordowe 151 mln zł, w tym ponad 98 mln zł to pieniądze, które wspomogą nowe projekty samorządów. Reszta kwoty zostanie przeznaczona na kontynuację już rozpoczętych przedsięwzięć.

 

– Zainteresowanie programem jest ogromne. W tym roku zwiększyliśmy pulę środków, by móc wesprzeć jak największą liczbę zadań. Chcemy w ten sposób pomóc samorządom w realizacji przedsięwzięć, które są wyczekiwane przez mieszkańców i których realizacja wpłynie się na większy komfort i jakość życia Mazowszan. – mówi o narzędzie członek zarządu Janina Ewa Orzełowska.

Liczba wyświetleń: 166

powrót