Aktualności

Łatwiejszy dojazd do Suntago

2021.02.18 13:45 , aktualizacja: 2021.03.23 14:03

Autor: Daria Feliga, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Rondo z kierunkowskazem do parku wodnego Otwarto drogę dojazdowa do...
  • Widok z góry na rondo Prace rozpoczęły się latem,...
  • Zakrętn na odnowionej drodze Droga łączy gminy Mszczonów...

Otwarto drogę dojazdowa do Parku Wodnego Santago. W ramach inwestycji wybudowano jednojezdniową drogę gminną o łącznej długości blisko 3 km łączącą drogę powiatową nr 4715W Olszówka–Mszczonów z drogą krajową nr 50 Sochaczew–Grójec.

 

Znaczenie ponadlokalne

Wybudowany odcinek drogi stanowi spójną sieć z istniejącymi już drogami gminnymi. Cały ciąg drogowy jest najkrótszym połączeniem DK 50 z drogą powiatową, co ma istotne znaczenie np. dla szybszego dojazdu służb ratowniczych do Wręczy lub łatwiejszego dojazdu do jednego z największych parków wodnych w Europie – Suntago Wodny Świat.

 

Suntago Wodny Świat Park of Poland powstał w miejscowości Wręcza, w gminie Mszczonów, w odległości około 60 km od Warszawy – pomiędzy autostradą A2 i drogą ekspresową S8. Hala większa od Stadionu Narodowego pomieściła m.in. 18 basenów, 32 zjeżdżalnie, wodny plac zabaw z podgrzewaną wodą, 10 saun i 700 palm. Jeden z największych parków wodnych w Europie będzie odwiedzało około 2 mln gości rocznie, jest to obiekt o szczególnym znaczeniu dla rozwoju gospodarczego tego regionu, województwa a nawet kraju. Wybudowana droga stanowi łatwiejszy i szybszy dostęp do parku wodnego Suntago z DK nr 50. W oficjalnym jej otwarciu 18 lutego br. Uczestniczył marszałek Adam Struzik.

 

Koszty i zakres prac

Droga znajduje się na terenie gminy Mszczonów (odcinek od długości 1785 m) oraz gminy Radziejowice (odcinek o długości 1195 m). Inwestycja uzyskała dofinansowanie ze środków budżetu województwa mazowieckiego w ramach dotacji celowej w wysokości po 5 mln zł dla obu gmin, Mszczonów oraz gminy Radziejowice, oraz ze środków z budżetu Państwa w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej Infrastruktury drogowej”. Łączny koszt inwestycji to ponad 22,7 mln zł, z czego odcinek na terenie gminy Mszczonów to koszt 10,5 mln zł, a na terenie gminy Radziejowice –blisko 12,2 mln zł.

 

Zakres budowy obejmował m.in. jezdnię o nawierzchni bitumicznej o długości 2 980 m i szerokości 7 m, ścieżkę rowerową o długości 2980 m oraz chodnik jednostronny na odcinku o długości 2980 m.

Liczba wyświetleń: 81

powrót