Aktualności

Nowy wóz dla OSP Erminów

2021.03.12 10:05 , aktualizacja: 2021.03.12 14:20

Autor: oprac.Agnieszka Stabińska, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

wóz strażacki w czerono-białych barwach Nowy samochód...
wyposażenie wozu strażackiego, węże, sikawki niezbędne do akacji ratowniczych Specjalistyczne wyposażenie...

Druhowie z powiatu sochaczewskiego mogą liczyć na wsparcie samorządu Mazowsza. Dzięki dofinansowaniu z budżetu województwa mazowieckiego w wysokości 100 tys. zł możliwy był zakup nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego Renault D16 z wyposażeniem dla OSP Erminów.

 

Jednostka jest jedną z czterech aktywnie działających na rzecz mieszkańców gminy Rybno[1]. Druhowie z Erminowa biorą udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych, zdarzeniach losowych (pożary, wypadki drogowe, wichury), popularyzują dorobek historyczny ruchu strażackiego. Czynnie włączają się również w życie społeczności lokalnej biorąc udział w uroczystościach kościelnych, wydarzeniach sportowych i kulturalnych na terenie Rybna.

 

Aktywni druhowie

Na terenie gminy Rybno istnieje 6 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych: Rybno, Erminów, Jasieniec, Cypriany, Matyldów i Wężyki, z których 4 działają bardzo aktywnie, organizując różnorakie imprezy. Jednostki OSP wyposażone są w 11 samochodów strażackich i 13 jednostek sprzętu silnikowego, przystosowanego do zakresu pracy strażaków. Sześć strażnic skupia aktualnie ponad 180 strażaków.

 

Wsparcie samorządu Mazowsza dla strażaków

Specjalistyczne wyposażenie strażaków to podstawa bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców Mazowsza. Ważne jest aby ci, którzy na co dzień narażają życie i zdrowie podczas akcji ratowniczo-gaśniczych, dysponowali nowoczesnym sprzętem umożliwiającym szybką i skuteczną pomoc. Od  wielu lat ochotnicze straże pożarne doinwestowuje samorząd Mazowsza, który przekazuje każdego roku środki w ramach uruchomionych programów wsparcia.
Pomoc docenia wójt gminy Rybno Damian Jaworski, który aktywnie stara się o wsparcie na inwestycje i działania służące m.in. bezpieczeństwu mieszkańców.

 

– Długo wyczekiwany wóz dojechał do OSP Erminów. Cieszę, że będzie służył mieszkańcom całej gminy, a także innym gminom, powiatom i wszystkim potrzebującym pomocy. Wóz strażacki zapewni większe bezpieczeństwo, ułatwi udzielanie pomocy dzięki nowemu wyposażeniu, którego nie miał dotychczas używany trzydziestoletni pojazd. Składam również podziękowania wiceprzewodniczącemu sejmiku województwa mazowieckiego Adamowi Orlińskiemu za pomoc w pozyskaniu środków finansowych na bardzo ważny zakup dla naszej gminy, ale też radnym naszej gminy, pracownikom urzędu oraz wszystkim strażakom – podkreślił wójt Rybna Damian Jaworski.

 

[1] Gmina Rybno położona jest w południowo zachodniej części powiatu sochaczewskiego. W jej skład wchodzą 24 sołectwa. Na jej terenie funkcjonuje 6 jednostek OSP.

 

 

Liczba wyświetleń: 137

powrót