Aktualności

Duże nakłady na inwestycje drogowe w subregionie płockim

2021.03.09 15:25
Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka
Dwóch mężczyzn podaje sobiemr.ękę, obok stoi trzeci Podpisano umowy z...
Trzech mężczyżza stołem prezydialnym Ruszają remonty dróg...

Ruszają remonty dróg wojewódzkich na terenie gmin Brudzeń Duży, Iłów i Gostynin. Na ich modernizację samorząd województwa przeznaczy ponad 4,5 mln zł. Podpisano umowy z wykonawcami inwestycji.

 

Bardzo potrzebne inwestycje

Jak zaznacza marszałek Adam Struzik, inwestycje drogowe należą do najbardziej oczekiwanych przez mieszkańców.

– Remonty dróg to przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu podróżowania. Od ponad 20 lat dbamy o stan dróg na Mazowszu. Widać to w każdej części naszego regionu – dodaje marszałek.

 

Remonty obejmą trzy drogi wojewódzkie. Na terenie gminy Brudzeń Duży modernizacja dotyczy 1,4-kilometrowego odcinka drogi nr 559 od Bądkowa Jeziornego do Bądkowa Kościelnego. Koszt zadania to 995 tys. zł. Prace będą prowadzone także na 2,9-kilometrowym odcinku drogi nr 575 na terenie gminy Iłów – od miejscowości Wołyńskie do Iłowa oraz od Arciechowa do Bieniewa. Remont pochłonie blisko 2,5 mln zł. Z kolei na terenie gminy Gostynin, w miejscowości Lucień remont obejmie 1,5-kilometrowy odcinek drogi nr 573, a jego koszt to ponad 1 mln zł.

 

Zakres prac

Na wszystkich odcinkach roboty drogowe będą obejmować frezowanie nawierzchni, ułożenie nowych nawierzchni bitumicznych, poprawę odwodnienia i odtworzenie rowów, wykonanie elementów bezpieczeństwa ruchu m.in. ustawienie barier ochronnych, ustawienie na poboczu słupków prowadzących oraz wykonanie oznakowania poziomego.

 

Remont dróg pochłonie ponad 4,5 mln zł. Środki w całości pochodzą z budżetu samorządu województwa. Wykonawcą zadania na drodze nr 573 jest P.H.U Prima z Sochaczewa, zaś na drogach nr 575 i 559 Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Budowlanych S.A  Gostynin.

Liczba wyświetleń: 194

powrót