Aktualności

Remont strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Jasieńcu

2021.03.08 08:45 , aktualizacja: 2021.03.08 14:57

Autor: Daria Feliga, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Odnowiona sala zebrań zięki dofinansowaniu z...
  • POmalowana klatka schodowa Strażnicę otynkowano,...
  • Wodok na świeżo onowione ściany i połogi Gmina Rybno otrzymała...
  • Korytarz po remoncie Odnowiono m. in. korytarz,...

Dzięki dofinansowaniu z budżetu województwa możliwy był remont strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Jasieńcu (pow. sochaczewski).

 

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Jasieńcu jest jedną z aktywniejszych jednostek znajdującej się na terenie tej gminy. Należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

 

Remont pełną parą

Dzięki 20 tys. zł pomocy finansowej ze środków województwa mazowieckiego w ramach zadania „Mazowieckie Strażnice OSP – 2020” druhowie z OSP Jasieniec mają lepsze warunki m.in. do prowadzenia szkoleń dla aktualnych i nowych członków oraz do prowadzenia zebrań organizowanych przez zarząd OSP. Mogą także odpocząć po akcjach ratowniczo-gaśniczych. Remont przyczynił się do podwyższenia komfortu pracy strażaków, co przekłada się na ich bezpieczeństwo podczas akcji.

 

Na czym polegały prace?

Wyremontowana została sala, w której odbywają się szkolenia oraz zebrania, zaplecze socjalne, w którym druhowie trzymają niezbędny sprzęt wykorzystywany do akcji ratowniczo-gaśniczych oraz kuchnia, z której strażacy bardzo często korzystają. Strażnicę otynkowano, pomalowano ściany i sufity, pojawiły się nowe drzwi, podłogi, parapety oraz oświetlenie w korytarzu, sali zebrań, zapleczu socjalnym oraz kuchni.

Liczba wyświetleń: 165

powrót