Aktualności

Spektakl „W zielonej krainie Oz” nagrodzony

2021.03.08 10:00 , aktualizacja: 2021.03.09 09:16
Autor: Teatr Dramatyczny w Płocku, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka
Grupa tańczących aktorów Reżyserem spektaklu jest...
Trzy postaci na scenia, jedna stroi przedem, dwie tyłem W konkursie „Świat...
Cztery sylwetki ludzkie na kolorowym tle „W zielonej krainie Oz” to...

Teatr Dramatyczny w Płocku otrzymał pierwszą nagrodę w kategorii „Kultura i multimedia” w XIX edycji Konkursu „Świat Przyjazny Dziecku” za spektakl „W zielonej krainie Oz”. Spektakl został oceniony jako „plastyczny, mądry, interesujący i warty nagrody głównej”.

 

Przyjazny dzieciom

Przedstawienie, oprócz walorów dydaktycznych, wyróżnia się plastyczną oprawą, którą tworzy instalacja video autorstwa Wojciecha Kapeli. Nowoczesna forma przedstawienia była możliwa dzięki wykorzystaniu osprzętu elektryczno-akustycznego, w który wyposażony jest płocki teatr.

– Niestety z powodu pandemii zagraliśmy spektakl zaledwie cztery razy – mówi dyrektor Teatru Marek Mokrowiecki.

Konkurs „Świat Przyjazny Dziecku” to jeden z najstarszych projektów Komitetu Ochrony Praw Dziecka. Wyróżnia i nagradza produkty, miejsca, inicjatywy i portale dla dzieci, które w znaczący sposób wpływają na rozwój poznawczy, społeczny i emocjonalny oraz wrażliwość estetyczną dziecka, by budować bezpieczny, pełen dobrych wartości świat dla najmłodszych.

 

O spektaklu

„W zielonej krainie Oz” to bajka o uniwersalnym, ponadczasowym przesłaniu – że najważniejsze w życiu są przyjaźń, wolność i dobroć. Dorota i jej pies Toto mieszkają w stanie Kansas z wujem i ciotką dziewczynki. Nie mają zbyt wielu przygód. Życie na prerii toczy się ospale. Wszystko się zmienia, kiedy nad farmę nadciąga wielki huragan. Dorota i Toto budzą się w zaczarowanej i tajemniczej krainie. Spotykają trzech samotników – Stracha na Wróble, Blaszanego Drwala i Bojaźliwego Lwa i rozpoczynają wspólną wędrówkę. Postanawiają udać się do Szmaragdowego Grodu, stolicy krainy Oz, by odnaleźć jej władcę – potężnego czarownika – i prosić go o pomoc w powrocie do domu oraz w spełnieniu swoich marzeń. Mają przed sobą wiele przeszkód, spotykają okrutną i złą Czarownicę, która chce pokrzyżować im szyki. Ale wspólnymi siłami będą w stanie pokonać wszystkie przeciwności losu. Reżyserem spektaklu jest Zbigniew Marek Hass, multimedialną scenografię stworzył Krzysztof Małachowski, choreografię Katarzyna Anna Małachowska, a aranżacje muzyczne Dawid Sulej Rudnicki.

Na spektakl „W zielonej krainie Oz” zapraszamy do Teatru Dramatycznego w Płocku 13 i 14 marca o godz. 16.00 oraz 16 marca o godz. 10.00.

Liczba wyświetleń: 209

powrót