Aktualności

Podziękowania dla Jerzego Szymczuka

2021.02.24 15:15 , aktualizacja: 2021.02.25 15:49

Autor: Justyna MIchniewicz, Kancelaria Sejmiku, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

mężczyzna gra na harmonijce ustnej Gra na harmonijce to wielka...

Po 16 latach pracy w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie, zastępca dyrektora Kancelarii Sejmiku Jerzy Szymczuk przeszedł na emeryturę. Podziękowania i gratulacje za dotychczasową pełną zaangażowania pracę na rzecz mazowieckiego samorządu złożył na jego ręce sekretarz województwa – dyrektor urzędu Waldemar Kuliński.

 

Doświadczenie samorządowe Jerzy Szymczuk zdobywał już na początku lat dziewięćdziesiątych, zaraz po ustanowieniu w Polsce samorządu terytorialnego – w Sejmiku Samorządowym Województwa Warszawskiego. Pełnił tam przez kilka lat funkcję dyrektora Biura Sejmiku.

 

W 2005 r. rozpoczął pracę w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie na stanowisku zastępcy dyrektora Kancelarii Sejmiku. Zajmował się przede wszystkim organizacją pracy komisji sejmikowych oraz Biura Przewodniczącego Sejmiku.

 

Dużo pracy i serca włożył w działania związane z organizacją Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida. Angażował się w tworzenie i działanie kapituł Norwidowskich oraz nadzór nad poszczególnymi etapami wyłaniania i nagradzania laureatów tego prestiżowego wyróżnienia, przyznawanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego artystom tworzącym na Mazowszu.

 

W życiu prywatnym jest doskonałym harmonijkarzem. Przez ostatnie 12 lat w każdy wtorek można było go posłuchać w warszawskim klubie Harenda na Blues Jam Session.

Liczba wyświetleń: 433

powrót