Aktualności

Wsparcie dla OSP z gminy Dębe Wielkie

2021.02.19 13:35 , aktualizacja: 2021.02.22 14:20

Autor: Rafał Bobrowski (OR), Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

  • Duży samochód ratowniczo-gaśniczy stoi przed remizą. Obok niego stoi Janina Ewa Orzełowska i przedstawiciele gminy i OSP Jednostka Ochotniczej...
  • Kilku mężczyzn oraz członek zarządu Janina Ewa Orzełowska stoją przed remizą i oglądają duży samochód dla OSP Cyganka Auto jest w pełni...
  • Przy samochodzie dla OSP Dębe Wielkie stoi Janina Ewa Orzełowska i dwaj mężczyźni. Jednemu z nich podaje rękę w geście przywitania się Z kolei do jednostki OSP...

Nowe samochody ratowniczo-gaśnicze oraz dron wraz z pełnym osprzętem – to wsparcie, które jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z gminy Dębe Wielkie (pow. miński) otrzymały od Samorządu Województwa Mazowieckiego. Sprzęt jednostkom przekazała członek Zarządu Województwa Janina Ewa Orzełowska.

 

Pomoc dla OSP Cyganka

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Cygance otrzymała na wyposażenie nowy, średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Auto jest w pełni wyposażone i wspomoże druhów podczas akcji ratunkowych, w których bardzo często liczy się czas i dostępność niezbędnego sprzętu.  Władze Mazowsza wsparły zakup tego sprzętu kwotą 100 tys. zł.  

 

Dron i samochód dla OSP Dębe Wielkie

Z kolei do jednostki OSP Dębe wielkie dotarło wsparcie w postaci lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego, który choć jest mniejszy i lżejszy, to również gwarantuje pełen komfort i bezpieczeństwo pracy strażaków. Kwota dofinansowania na zakup tego auta wyniosła 70 tys. zł.  

 

Druhowie z tej jednostki będą mogli także korzystać ze specjalistycznego drona zwiadowczego z pełnym osprzętem. Wspomoże on strażaków w przeczesywaniu trudnego terenu, jak również w poszukiwaniu źródeł pożarów i ofiar. Kwota jaka została przeznaczona z Budżetu Województwa na zakup tego sprzętu, to 120 tys. zł. 

– Nasi dzielni, mazowieccy druhowie często wykazują się godnym podziwu zaangażowaniem w wykonywaniu swoich obowiązków – podkreślała członek zarządu województwa Janina Ewa Orzełowska. – Zadaniem władz województwa jest docenianie ich pracy i udzielanie wsparcia, które przysłuży im się podczas pracy w trudnych warunkach. Nowe samochody ratowniczo-gaśnicze, a także w pełni wyposażony dron, to namacalna pomoc, na którą zasługują strażacy. Wierzę, że ten sprzęt jeszcze wydatniej wspomoże ich efektywność, a przede wszystkim  przyśpieszy ich pracę, co wzmocni poczucie bezpieczeństwa mieszkańców.

 

Liczba wyświetleń: 311

powrót