Aktualności

Wsparcie dla OSP Gołąbek

2021.01.14 14:20 , aktualizacja: 2021.02.02 16:14

Autor: Rafał Bobrowski (OR), Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

Za stołem, na którym leżą przekazane rzeczy, stoi członek zarządu Orzełowska wraz z pięcioma strażakami Sprzęt strażakom przekazała...
Na stole widać z bliska rozłozone hełmy i inne przekazane przedmioty Na wyposażenie OSP Gołąbek...

Kolejny zestaw umundurowania bojowego trafił na wyposażenie mazowieckiej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Tym razem na wsparcie od samorządu Mazowsza mogli liczyć druhowie z OSP Gołąbek (pow. siedlecki). Sprzęt ochotnikom przekazała członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

 

Druhowie z OSP Gołąbek otrzymali pięć kompletów umundurowań bojowych, w skład których wchodzą m.in. hełmy, buty czy kurtki. Te specjalistyczne ubrania ochronią strażaków przed skutkami poparzeń, jak również zwiększą komfort i bezpieczeństwo podczas ich pracy. Jak ważne jest ono w zawodzie strażaka, podkreślała członek zarządu województwa Janina Ewa Orzełowska.

­– Jako Samorząd Województwa Mazowieckiego nie zapominamy o potrzebach naszych wspaniałych strażaków. Pandemia zmieniła wiele w naszym codziennym funkcjonowaniu. Nie zmieniła jednak tego, że niestety niemal codziennie dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń drogowych, czy innych sytuacji losowych wymagających interwencji strażackiej. Dlatego też materialne wsparcie w postaci kompletów umundurowań jest oznaką naszej wdzięczności za trud i poświęcenie strażaków-ochotników.

 

Liczba wyświetleń: 283

powrót