Aktualności

Wyróżnieni przez Międzynarodową Unię Kolarską

2020.12.16 13:35 , aktualizacja: 2020.12.22 14:11

Autor: Biuro Prasowe Mazowsze Serce Polski Team, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

Pięciu kolarzy w takich samych strojach drużynowych stoi na scenie, czekając na odznaczenia. Z boku widać stojącego marszałka Struzika, który trzyma mikrofon. Wszyscy są w maskach ochronnych. Zdjęcie wykonane latem Kolarze z Mazowsze Serce...

Mowa oczywiście o kolarzach z Mazowsze Serce Polski Team. Drużyna ta zakończyła sezon 2020 jako najlepsza ekipa kontynentalna w Europie.

 

Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) przyznała tym samym podopiecznym Dariusza Banaszka możliwość startu we wszystkich wyścigach drugiej kategorii na całym świecie.

 

Wysiłki zwieńczone sukcesem

Trzynaście zwycięstw w wyścigach z kalendarza UCI dało drużynie Mazowsze Serce Polski Team 808 punktów, a to zapewniło miano najlepszej drużyny kontynentalnej w Europie. Organizatorzy wyścigów kategorii drugiej mają tym samym obowiązek zaproszenia mazowieckiej drużyny do startu.

 

Drużyna dostrzeżona przez organizatorów prestiżowych wyścigów

Dobre wyniki podniosły także prestiż drużyny, dzięki czemu zainteresowali się nią pozostali organizatorzy – ekipa dostała specjalne zaproszenie na PostNord – Tour of Denmark (2.Pro) oraz Tour de Hongrie (2.1).

– Jestem zaszczycony, że organizator tak prestiżowego wyścigu, jak Tour of Denmark kategorii Pro Series dostrzegł nasze tegoroczne sukcesy i zaprosił moją drużynę do udziału w trzydziestej, jubileuszowej jego edycji. Zbudowanie dobrego programu startowego na rok 2021, to, poza stworzeniem silnego składu drużyny, jeden z priorytetów na zbliżający się sezon. Chcę, aby drużyna z roku na rok coraz bardziej się rozwijała i tym samym startowała w wyścigach wysokiej rangi – mówił dyrektor drużyny Dariusz Banaszek.

Wyścig dookoła Danii rozgrywany jest w połowie sierpnia i co roku przyciąga na start wielkie gwiazdy światowego kolarstwa – w przeszłości wygrywał tam Fabian Cancellara czy Ivan Basso, a w ostatnich latach Wout van Aert oraz Jakob Fuglsang.

Liczba wyświetleń: 142

powrót