Aktualności

Sprzęt komputerowy dla szkoły w Garwolinie

2020.12.09 10:10 , aktualizacja: 2020.12.17 10:16

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Moment przekazania sorzętu Najnowocześniejszy sprzęt z...
WQiele katronów, w tle uczestnicy wydarzenia Skala przedsięwzięcia jest...

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Konopnickiej w Garwolinie to jeden z beneficjentów unijnego projektu realizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, w ramach którego do placówek edukacyjnych dostarczany jest najwyższej jakości sprzęt elektroniczny, który nie tylko ułatwi naukę zdalną, ale także wspomoże zajęcia stacjonarne.

W imieniu samorządu województwa szkołę w Garwolinie odwiedziła członek zarządu Janina Ewa Orzełowska.

 

Udana współpraca UE i samorządu       

Program doposażania szkół w niezbędny sprzęt to kolejny przykład na udaną współprace pomiędzy Samorządem Województwa Mazowieckiego, a Unią Europejską. W 236 szkołach prowadzonych przez 215 mazowieckich samorządów rozdysponowanych będzie ponad 3 tys. laptopów, 2,8 tys. tabletów i przeszło 3 tys. drukarek laserowych. Wartość całego programu to 35 mln zł., z czego 28 mln zł to dotacja z funduszu europejskiego.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Konopnickiej w Garwolinie jest jednym z 47 beneficjentów programu z subregionu siedleckiego i powiatu mińskiego. Do każdej ze szkól objętych programem trafi pakiet składający się z 8 zestawów komputerowych z oprogramowaniem, 13 laptopów, 12 tabletów, 13 drukarek laserowych oraz jednego urządzenia wielofunkcyjnego. W sumie to 2209 sztuk sprzętu komputerowego. Odwiedzająca placówkę w Garwolinie członek zarządu Janina Ewa Orzełowska podkreślała, jak ważne w obecnej sytuacji jest to wsparcie.

— Niestety dla wielu rodzin i placówek edukacyjnych dostosowanie własnych możliwości do prowadzenia nauki zdalnej jest nadal ogromnym wyzwaniem logistycznym i budżetowym. Potrzebny jest bowiem sprawny sprzęt komputerowy i dostęp do Internetu, a tego typu inwestycje są bardzo kosztowne. Dlatego postanowiliśmy zaangażować środki z naszego budżetu i, korzystając ze wsparcia unijnego, zrealizować tak ważną dla naszego społeczeństwa inwestycję — podkreśla członek zarządu.

Ogromna skala pomocy

W sumie do grudnia br. do pracowni szkolnych trafiło: 1888 zestawów komputerowych, 3068 laptopów, 2832 tablety, 3068 drukarek laserowych i 236 urządzeń wielofunkcyjnych. Ponadto w ramach projektu zorganizowane będą szkolenia dla nauczycieli z prowadzenia nauki w formie zdalnej przy użyciu zakupionego sprzętu i oprogramowania oraz zdalne instruktarze dotyczące ich użytkowania. Dodatkowe wsparcie otrzymają także uczniowie (w tym ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i z niepełnosprawnościami), którzy nie posiadają warunków technicznych do uczestniczenia w zdalnych zajęciach lekcyjnych. Będzie ono polegało na wyposażeniu ich w urządzenia mobilne (laptopy lub tablety) oraz zapewnieniu im dostępu do Internetu.

Liczba wyświetleń: 279

powrót