Aktualności

W trosce o bezpieczeństwo

2020.10.07 11:25 , aktualizacja: 2020.10.07 13:44

Autor: Dorota Łucja Cichocka, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Pilęgniarka podaje szczepionkę dyrektorowi Dyrektor Urzędu...
  • Lekarka wypełnia dokumenty Szczepienie poprzedził...
  • Widok na środki dezynfekujące i rękawiczki Szczepienia odbyły się w...
  • szczepienie jednago z urzędników Pracownicy Urzędu...

Od 15 lat Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie daje swoim pracownikom możliwość zaszczepienia się przeciwko grypie. Dzięki trwającym od sierpnia staraniom, po raz kolejny urzędnicy mogli przystąpić do szczepień.

 

Bezpieczeństwo dla klientów zewnętrznych

Akcja jest organizowana w urzędzie marszałkowskim od 15 lat. Jak podkreśla Sekretarz Województwa, Dyrektor Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie Waldemar Kuliński, ma ona znaczenie z bardzo wielu przyczyn.

– Te szczepienia to nie tylko wyraz troski o naszych pracowników a, tym samych o ich rodziny. To ważne także dla pracodawcy, bo tylko zdrowy, sprawny pracownik skutecznie realizuje swoje zadania.  Ze względu na pandemię ten rok jest szczególny, więc wszyscy zdawaliśmy sobie sprawę, że o organizację akcji należy zadbać wcześniej. Pomyśleliśmy o tym już w wakacje, wtedy zaczęły się prace nad tym projektem – zaznacza Dyrektor Waldemar Kuliński.

Doroczne szczepienia są przejawem dbałości o zdrowie klientów urzędu, wszystkich, którzy go odwiedzają załatwiając swoje sprawy. Zdrowy urzędnik to bezpieczniejszy kontakt z nim.

 

Po raz pierwszy także emeryci

– Osoba zaszczepiona jest bardziej odporna nie tylko na grypę, ale też nie poddaje się tak łatwo innym chorobom. Szczepienie zwiększa jego bezpieczeństwo epidemiczne. Cieszę się, że w tym roku akcja objęła także byłych pracowników urzędu, emerytów, bo osoby starsze są najbardziej narażone na infekcje wirusowe – podkreśla dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Warszawie Agnieszka Kujawska-Misiąg.

Liczba wyświetleń: 689

powrót