Aktualności

Zapraszamy na akcję Czysta Wkra 2020

2020.09.29 11:20 , aktualizacja: 2020.09.29 11:34

Autor: Akcja Czysta Wkra, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Kajak na rzece Już w sobotę 3 października...
  • Kajaki na brzegu rzeki W tegorocznej edycji 25...
  • Uczestnicy zeszłorocznej akcji o roku liczba uczestników...

W sobotę 3 października po raz kolejny spotkamy się nad Wkrą i na Wkrze, aby wspólnymi siłami sprawić, by rzeka znowu była wolna od śmieci i pozostałości po wakacyjnych „turystach”.

 

Chcemy zadbać o to, aby w kolejnym sezonie można było tu znaleźć idealne, czyste miejsce do wypoczynku. Co roku liczba uczestników akcji wzrasta, a w wyniku ich pracy w ostatniej edycji zebrano z rzeki ponad 2 kontenery śmieci.

 

Dlaczego to ważne?

Dlaczego warto chronić rzeki? Czysta woda oznacza życie, zdrowie, żywność, wypoczynek i energię. W dobie poważnych zmian klimatycznych i przewidywanych niedoborów wody szczególnie ważne staje się dbanie o jej czystość i właściwe wykorzystanie. Na każdym kroku powinniśmy uczyć się, jak zadbać o to płynne dobro, aby służyło zarówno nam jak i kolejnym pokoleniom.

 

W tegorocznej edycji 25 firm wypożyczających sprzęt pływający na Wkrze wystawi do dyspozycji uczestników ponad 300 kajaków. Wkra zostanie podzielona na 8 odcinków, każdy może wybrać swój ulubiony. Po imprezie zapraszamy wszystkich na fetę na przystani Kajaki Dylewski pod murami Twierdzy Modlin, gdzie w programie będzie ognisko, poczęstunek, konkursy z nagrodami, targ obiadowy, pierwsza w Polsce giełda SUP-ów oraz magiczny wieczorny spacer z pochodniami po Twierdzy Modlin.

 

Też skorzystasz

Na Uczestników czeka kilka niespodzianek:

  • Nagroda za największą ilość zebranych śmieci – Vouchery do SUNTAGO - największego zadaszonego parku wodnego w Europie,
  • Nagroda za pierwsze trzy wydobyte opony – kursy bezpiecznej jazdy w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy Tor Modlin,
  • Nagroda za największą ilość zebranych butelek szklanych — trening mistrzów z Agnieszką Kobus-Zawojską i Maciejem Zawojskim oraz niespodzianki od Winnicy Dwórzno.

Akcję wspierają wioślarze: Agnieszka Kobus-Zawojska – Brązowa Medalistka Olimpijska z Rio de Janeiro 2016, Mistrzyni Świata 2018, Mistrzyni Europy 2018 oraz Maciej Zawojski – Brązowy Medalista Mistrzostw Europy 2018. 

Organizatorami imprezy są Stowarzyszenie Nasza Wkra, Fundacja na Rzecz Promocji Turystyki Aktywnej oraz 25 operatorów wypożyczających kajaki na Wkrze. Partnerami wydarzenia są Samorząd Województwa Mazowieckiego i Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna.

 

Bieżące informacje o wydarzeniu dostępne są na stronie.

Liczba wyświetleń: 300

powrót