Aktualności

Dziesiąte międzynarodowe zwycięstwo drużyny Mazowsze Serce Polski Team

2020.09.03 13:25 , aktualizacja: 2020.09.03 15:21

Autor: Karol Dziambor, rzecznik prasowy Mazowsze Serce Polski Team, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

  • Emanuel Piaskowy w pięknym...
  • Emanuel Piaskowy zajmuje 3....
  • Zmagania w Tour de Serbia...

Emanuel Piaskowy w pięknym stylu sięgnął po zwycięstwo na trasie 2. etapu kolarskich zmagań w Tour de Serbia. 29-latek wygrał finisz z sześcioosobowej grupy.

 

Dla drużyny Mazowsze Serce Polski Team 160 kilometrowy odcinek z miejscowości Mionica do Pozarevac był kluczowy w walce o klasyfikację generalną. Zawodnicy w czerwonych koszulkach przystępowali do niego, mając czwartego kolarza „generalki”.

 – Naszym celem jest przejęcie inicjatywy na tym etapie. Chcemy zrobić wszystko, żeby wskoczyć na podium klasyfikacji generalnej. Dzisiaj jest na to ostatnia szansa – tłumaczył jeszcze przed etapem dyrektor sportowy drużyny, Adrian Kucharek.

 

Mocne tempo od samego startu

Tak faktycznie się stało. Kolarze Mazowsze Serce Polski Team od startu nadawali mocne tempo, zgarniając przy okazji sekundy na lotnych premiach. Dzięki mocnej pracy drużyny, od peletonu oderwała się kilkunastoosobowa grupa, do której nie zdołał przeskoczyć lider wyścigu.

 

Ostatecznie ucieczka podzieliła się na dwie części – z jadącej na czele szóstki najlepiej finiszował Piaskowy, pokonując Hiszpana Marti Marqueza oraz Kazacha Matveya Nikitina. 8. miejsce zajął Kaczmarek, a pierwszą dziesiątkę zamknął Michał Podlaski.

 – Dziś razem z całą ekipą próbowaliśmy wyciągnąć z tego etapu jak najwięcej się da. Od samego startu zabieraliśmy się w akcję. Po ostatniej górskiej premii wyklarowała się dziesiątka, w której oprócz mnie był Michał Podlaski oraz Kuka Kaczmarek. Ciężko pracowaliśmy, żeby przewaga nad liderem wzrastała. W końcówce z ucieczki zostało nas pięciu, następnie dojechał jeszcze jeden Hiszpan. Na metę wpadliśmy w szóstkę. Ja czułem się najlepiej, poczekałem do samego końca i wyszedłem na ostatnich 50 metrach – mówił na mecie Emanuel Piaskowy. 

 

Sezon pełen zwycięstw

W klasyfikacji generalnej 3. miejsce zajmuje Piaskowy, zaraz za podium jest Kaczmarek, a na 9. pozycji sklasyfikowano Podlaskiego. Dodatkowo Kaczmarek prowadzi w klasyfikacji punktowej, a ekipa Mazowsze Serce Polski Team przejęła prowadzenie w klasyfikacji drużynowej.

 

To już dziesiąte międzynarodowe zwycięstwo polskiej drużyny w tym sezonie. Od ekipy zarządzanej przez Dariusza Banaszka tylko dziewięć drużyn na świecie ma więcej triumfów. Są to jednak wyłącznie ekipy wyższych dywizji.

 

Warto podkreślić, że na dziesięć zwycięstw, złożyły się wyniki sześciu różnych kolarzy – w Turcji wygrywali Paweł Bernas oraz Alan Banaszek, w Bułgarii trzy zwycięstwa padły łupem Norberta Banaszka, a starty w Rumunii to popis Adriana Kurka oraz Jakuba Kaczmarka.

 

Zmagania w Tour de Serbia zakończy jutrzejszy 200-kilometrowy odcinek, z metą w Nowym Sadzie.

 

Liczba wyświetleń: 216

powrót