Aktualności

1,9 mln zł na bazę sportową dla subregionu radomskiego

2020.08.21 14:55 , aktualizacja: 2020.08.21 15:21

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

  • Umowy z beneficjentami...
  • Z Mazowieckiego Instrumentu...
  • Mazowiecki Instrument...

Budowa skateparku w miejscowości Jedlnia-Letnisko, modernizacja obiektu sportowego w miejscowości Głowaczów czy budowa siłowni plenerowej przy I LO w Kozienicach to inwestycje, które jeszcze w tym roku zostaną zrealizowane przy wsparciu samorządu Mazowsza. Umowy z beneficjentami podpisał wicemarszałek Rafał Rajkowski.

 

– Mazowiecki Instrument Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2020 to jeden z tych programów, który cieszy się największym zainteresowaniem ze strony samorządów. Tylko w tym roku wpłynęło ponad 235 zgłoszeń, a kwota, o którą wnioskowali beneficjenci ponad trzykrotnie przekroczyła zaplanowaną na ten cel pulę środków. To pokazuje, jak duże są potrzeby w tym obszarze – podkreśla wicemarszałek Rafał Rajkowski.

Na realizację zadania Samorząd Województwa Mazowieckiego przeznaczył w tym roku ponad 10 mln zł. Maksymalne dofinansowanie projektu nie mogło przekroczyć 200 tys. zł i wynieść więcej niż 75 proc. kosztów kwalifikowalnych. Każdy samorząd mógł złożyć tylko jeden wniosek na jedno zadanie. Dzięki wsparciu samorządu Mazowsza jeszcze w tym roku zostanie zrealizowanych 115 inwestycji, z czego 26 w subregionie radomskim.

 

Do programu mogły zgłaszać się gminy i powiaty z województwa mazowieckiego. Szansę na wsparcie z budżetu województwa miały projekty dotyczące budowy nowych, modernizacji i remontu już istniejących obiektów sportowych, w tym m.in.: hal i boisk sportowych, boisk sportowych wielofunkcyjnych, kortów tenisowych, skateparków, lodowisk, obiektów do uprawiania sportów wodnych i sportów miejskich (siłownie plenerowe, pumptrack, street workout), placów sportowo-rekreacyjnych.

 

 

Liczba wyświetleń: 249

powrót