Aktualności
Rusza budowa centrum badawczego UKSW
2020.08.20 14:25 , aktualizacja: 2020.08.20 15:04
Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska
- W uroczystym wmurowaniu...
- To kolejny przykład...
- Ta wyjątkowa w skali kraju...
- W przyszłym roku przy...
Dzięki wsparciu unijnemu, przyznanemu przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, w przyszłym roku przy Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego powstanie Multidyscyplinarne Centrum Badawcze. W uroczystym wmurowaniu kamienia węgielnego wzięła udział członek zarządu województwa Elżbieta Lanc.
Będzie to unikalny w Polsce ośrodek badawczy, który umożliwi prowadzenie badań w obszarach nauk społecznych, humanistycznych, medycznych oraz nauk informatycznych i przyrodniczych. Projekt otrzymał ponad 55 mln zł dofinansowania w ramach RPO WM 2014–2020. Całkowita wartość inwestycji to blisko 77 mln zł.
– Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę centrum badawczego to kolejny przykład dynamicznie rozwijającej się działalności jednej z ważniejszych uczelni w Polsce. Cieszę się, że ta wyjątkowa w skali kraju inwestycja będzie realizowana właśnie na Mazowszu, co pozytywnie umocni wizerunek UKSW, a także naszego województwa. Życzę sprawnej i terminowej budowy – zaznaczyła Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego.
Nowoczesne i wszechstronne
W centrum zostanie utworzona serwerownia i liczne laboratoria m.in. laboratorium napędów elektrycznych, łączności bezprzewodowej, bezpiecznego przechowywania i przetwarzania danych UAV, badań geoinformacyjnych, laboratorium RTV z funkcją auli konferencyjnej, laboratorium cyberbezpieczeństwa, symulator centrum zarządzania kryzysowego, laboratorium druku 3D, metod numerycznych i analiz statystycznych/laboratorium metod jakościowych/studio dźwiękowe.
Multidyscyplinarne Centrum Badawcze będzie odgrywało istotną rolę w rozwoju naukowym i innowacyjnym wszystkich instytucji naukowych tworzących konsorcjum. Zostanie ono również wykorzystane gospodarczo, a prowadzone w jego ramach badania będą w pełni zgodne z aktualnymi potrzebami przedsiębiorców i gospodarki.
Liczba wyświetleń: 324
powrót