Aktualności

Legia Training Center już działa

2020.07.21 08:20 , aktualizacja: 2020.07.21 09:19

Autor: Monika Gontarczyk, Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

  • zawodnicy pozują do wspólnego zdjęcia przed nimi na ziemi stoi puchar W Książenicach koło...
  • przed budynkiem stoją m.in. Adam Struzik, Grzegorz Benedykciński i Zenon Reszka W uroczystym otwarciu...
  • na pierwszym planie puchar mistrza polski w tle nogi zawodników 11 lipca Legia Warszawa...
  • Artur jędrzejczyk umieszcza puchar w gablocie Puchar Mistrza Polski...
  • Grzegorz Benedykciński i Dariusz Mioduski trzymają tabliczkę z napisem łączny nas sport Inwestycję udało się...
  • zawodnicy zebrani wokół gabloty, w ktróej umieszczony jest puchar Ośrodek to spełnienie...

Stołeczny klub sportowy Legia Warszawa dysponuje najnowocześniejszym w Polsce ośrodkiem szkoleniowym. Obiekt powstał w Książenicach w gminie Grodzisk Mazowiecki. W uroczystym otwarciu placówki uczestniczył m.in. marszałek Adam Struzik.

 

Ośrodek oddalony jest od stolicy o 30 km i zajmuje powierzchnię 14 ha. Tworzy go sześć boisk piłkarskich (pięć z nawierzchnią naturalną i jedno ze sztuczną, przykryte halą pneumatyczną w okresie jesienno-zimowym). Są jeszcze: biura pionu sportowego, szatnie dla dorosłej drużyny i dzieci z akademii, siłownia, hala sportowa, gabinety medyczne, hotel i bursa dla graczy akademii oraz sale konferencyjne i lekcyjne.

 

– Dzisiejsze wydarzenie ma istotne znaczenie nie tylko dla klubu, ale także dla gminy Grodzisk Mazowiecki. Cieszę się, że inwestycja otrzymała wsparcie m.in. w postaci pożyczki w ramach inicjatywy Jessica 2 z RPO WM 2014–2020, a dzięki staraniom gminy ośrodek zyskał dogodny dojazd i infrastrukturę wodno-kanalizacyjną. Jako miłośnik futbolu z uwagą i dużym zaciekawieniem obserwuję poczynania Legii. Serdecznie gratuluję wywalczenia po raz 14. tytułu mistrza Polski. Jestem przekonany, że – mając do dyspozycji tak nowoczesny ośrodek – w niedalekiej przyszłości uda się ponownie awansować do Ligi Mistrzów i zdobywać kolejne trofea – gratulował marszałek Adam Struzik.

 

Legia Training Center to najnowocześniejszy ośrodek sportowy w Polsce i w tej części Europy. Projekt wzorowany był na obiektach treningowych z całej Europy, m.in. Barcelony, Realu Madryt, Bayernu Monachium, Chelsea Londyn i Ajaxu Amsterdam. Inwestycja kosztowała ponad 80 mln zł. Pieniądze pochodziły z dotacji z ministerstw: sportu i rozwoju oraz pożyczki z banku BGK.

 

Sportowe trofeum

 

W uroczystym otwarciu ośrodka nie mogło zabraknąć pierwszego składu zawodników klubu. Kapitan Artur Jędrzejczyk w specjalnej gablocie ustawionej w holu budynku głównego  umieścił puchar Mistrza Polski, który drużyna wywalczyła w minionym sezonie. Legia zwycięstwo zapewniła sobie 11 lipca br., po wygranej u siebie z Cracovią 2:0. Legia Warszawa ma w dorobku 14 tytułów Mistrza Polski. Zrównała się tym samym z Ruchem Chorzów oraz Górnikiem Zabrze.

Liczba wyświetleń: 420

powrót