Aktualności

2,5 mln zł na rozbudowę drogi w Brwinowie

2020.07.20 12:25 , aktualizacja: 2020.07.20 15:18

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Dorota Mądral

  • Uczestnicy uroczystości trzymają symboliczny czek i pozują do wspólnego zdjęcia z marszałkiem Adamem Struzikiem. Samorząd Mazowsza wesprze...
  • Dwaj urzędnicy siedzą przy stole i podpisują dokumenty. Umowę na dofinansowanie...

Samorząd Mazowsza dofinansował przebudowę ul. Pruszkowskiej w Brwinowie kwotą 2,5 mln zł. Wartość inwestycji to ponad 5,5 mln zł. Umowę w tej sprawie podpisał z beneficjentami marszałek Adam Struzik.

 

– Instrument zadań ważnych stworzyliśmy z myślą o samorządach, które nie są w stanie same wykonać niezbędnych inwestycji. To już druga edycja tego programu wsparcia. Na ten rok na jego realizację przeznaczyliśmy 50 mln zł. Jednak potrzeby są wciąż duże. Zwłaszcza teraz, gdy z powodu epidemii wpływy do budżetów są coraz niższe – podkreśla marszałek Adam Struzik.

 

Ulica Pruszkowska w Brwinowie to jedna z ważniejszych dróg w gminie. Z uwagi na duże natężenie ruchu na drogach wojewódzkich DW719 i DW720 to najlepszy i najszybszy szlak komunikacyjny z Brwinowa do Pruszkowa i w odwrotnym kierunku. Pełni również funkcję drogi technicznej dla centralnej magistrali kolejowej Warszawa–Katowice. Dodatkowo droga ta na odcinku Brwinów–Parzniew przebiega równolegle do linii kolejowej PKP i zapewnia pasażerom kolei bezpośredni dostęp do peronów.

 

#Mazowszepomaga

 

W ramach inwestycji ulica zostanie rozbudowana od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 720 – rondem Wacława Kowalskiego do skrzyżowania z drogą Brwinów-Parzniew–Pruszków – rondem Feliksa Nowosielskiego. Środki z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego umożliwią m.in. budowę siedmiu skrzyżowań, przejść dla pieszych dostosowanych do potrzeb osób słabowidzących, progów zwalniających, wymianę oświetlenia i budowę kanalizacji deszczowej. Wykonane zostanie również oznakowanie pionowe i poziome. Ponadto przebudowany zostanie zjazd przy budynku OSP Brwinów, co zwiększy bezpieczeństwo podczas włączania się do ruchu wyjeżdżających do akcji wozów strażackich. W ramach projektu wzdłuż torów powstanie ścieżka rowerowa, miejsca postojowe oraz wejścia na teren stacji PKP.

 

Inwestycja otrzymała dofinansowanie w ramach realizowanego przez samorząd Mazowsza „Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”.

 

Liczba wyświetleń: 284

powrót