Aktualności

Powiat garwoliński z 8 mln zł dofinansowania z budżetu Mazowsza

2020.07.10 09:35 , aktualizacja: 2020.07.10 13:18

Autor: Agnieszka Pazio (OR), Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

  • sygnatariusze umowy stoją i trzymają podpisane dokumenty Dzięki dotacji z budżetu...
  • Trwa podpisywanie umów Dofinansowanie wynosi 4 mln...
  • beneficjenci umowy dotuczącej oczyszczalni stoją na tle bannreów Pieniądze z budżetu...
  • Przemawia Janina Ewa Orzełowska Miasto i Gmina Pilawa...

8 mln zł to pula dofinansowania z budżetu województwa mazowieckiego na realizację dwóch inwestycji. Środki wesprą rozbudowę szkoły podstawowej w Gocławiu i oczyszczalni ścieków w Maciejowicach. Umowy na realizację projektów podpisały Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska – członkinie zarządu województwa mazowieckiego.

 

– 8 milionowe wsparcie z budżetu województwa to ogromny zastrzyk środków w realizacji tak ważnych i istotnych inwestycji dla mieszkańców powiatu garwolińskiego. To środki na stworzenie nowej przestrzeni do nauki dla dzieci i nauczycieli, to inwestycja w młode pokolenie. Z drugiej strony powiat inwestuje w oczyszczalnię ścieków i ochronę środowiska naturalnego. Jestem przekonana, że będą to dobrze wydatkowane środki z budżetu województwagratulowała  Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego.

 

Szkoła na miarę XXI wieku

Projekt dotyczący rozbudowy szkoły podstawowej zakłada budowę nowego skrzydła z salami dydaktycznymi, pomieszczeniami administracyjnymi, szatniami i sanitariatami. Ważnym udogodnieniem będzie winda dla osób niepełnosprawnych. Efektem zrealizowanej inwestycji będzie zwiększenie powierzchni użytkowej placówki z 1018,7m2 do ponad 2 tys. m2. Co ważne, zakończenie projektu planowane jest na 2021 r. Na ten cel ze środków samorządu Mazowsza przeznaczono 4 mln zł, a całkowita wartość inwestycji to 6,8 mln zł.

 

– Aktywność samorządu Pilawy w pozyskiwaniu pieniędzy ze źródeł zewnętrznych jest imponująca. Pani burmistrz składa wnioski tam, gdzie jest to tylko możliwe i – co ważne – skutecznie! Poza dzisiejszą umową niebawem podpiszemy kolejne dotyczące projektów służących ochronie powietrza, ochotniczej straży pożarnej, zdalnego nauczania w szkołach – chwaliła Janina Ewa Orzełowska.

 

4 mln zł wsparcia na ścieki

Drugi projekt dotyczy rozbudowy dotychczasowego obiektu i utworzenia oczyszczalni mechaniczno-biologicznej, pracującej w oparciu o najnowsze technologie. Inwestycja zapewni właściwy stopień oczyszczania ścieków dowożonych i dopływających systemem zbiorczym oraz umożliwi odbiór ścieków z terenu całej gminy. Dotacja z budżetu Mazowsza to 4 mln zł. Całkowity koszt inwestycji wyniesie 6,9 mln zł.

 

Inwestycje otrzymały dofinansowanie w ramach realizowanego przez samorząd Mazowsza „Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”.

Liczba wyświetleń: 214

powrót