Aktualności

„Mazowsze bliskie sercu” – konkurs dla pasjonatów fotografii

2020.07.09 10:20 , aktualizacja: 2020.07.09 10:52

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

Infografika przedstawiająca główne informacje o konkursie. W tle widać zdjęcie ręki, trzymającej w aparat fotograficzny W tym roku uczestnicy...

Już po raz piętnasty samorząd województwa ogłosił konkurs dla fotografów amatorów.  W tym roku uczestnicy zmierzą się z tematem „Łączy nas Mazowsze”. Zdjęcia można przesyłać do końca lipca. Na autorów najlepszych fotografii czekają nagrody pieniężne.

 

Tegoroczna edycja konkursu przyciągnie nie tylko pasjonatów fotografii, ale też miłośników podróży po Mazowszu, zwiedzania niezwykłych miejsc i uwieczniania ich na zdjęciach.

– W tym roku przypada jubileuszowa edycja konkursu fotograficznego „Mazowsze bliskie sercu”, dlatego chcemy zaproponować wszystkim fotografom amatorom z terenu województwa mazowieckiego podróż z aparatem w ręku po Mazowszu – mówi Izabela Stelmańska, zastępca dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki urzędu marszałkowskiego. – To dobry czas na to, żeby podsumować, co faktycznie nas łączy w tym Mazowszu, co nas w nim urzeka i jak je widzimy tak naprawdę.

 

Liczy się pomysł i ciekawy kadr z Mazowsza

W konkursie mogą wziąć udział fotografowie amatorzy, w tym niepełnoletni pasjonaci fotografii (za zgodą rodziców).

 

Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu maksymalnie dwa zdjęcia wykonane na terenie województwa mazowieckiego, które nawiązują do hasła „Łączy nas Mazowsze”. Termin zgłoszeń do tegorocznej edycji upływa 31 lipca br.

 

Wygrywa pięć najciekawszych prac

Spośród nadesłanych prac, jury wybierze pięć najlepszych. Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę w wysokości 3500 zł, laureat drugiego miejsca 2500 zł, a trzeciego – 2000 zł.  Przewidziano także dwa wyróżnienia po 700 zł.

 

Przyznana zostanie również nagroda publiczności w wysokości 1000 zł. Zwycięskie fotografie będzie można zobaczyć i polubić na facebookowym profilu „Mazowsze. serce Polski”. Nagrodę publiczności zdobędzie autor zdjęcia z największą liczbą polubień.

 

Gdzie znaleźć szczegółowe informacje?

Zainteresowanych zachęcamy do przeczytania informacji o konkursie w zakładce .

 

 

Liczba wyświetleń: 425

powrót