Aktualności

Duże wsparcie dla działkowców z północnego Mazowsza

2020.07.08 14:20 , aktualizacja: 2020.07.08 15:15
Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka
Infografika z kwotami W ramach „Mazowieckiego...

Blisko 80 rodzinnych ogródków działkowych otrzyma wsparcie z budżetu Mazowsza. Decyzją radnych województwa mazowieckiego na ten cel przeznaczonych zostanie ponad 665 tys. zł. Działkowcy będą m.in. remontować ogrodzenia, montować oświetlenie i kupować sprzęt do pielęgnacji zieleni. Ponad 100 tys. zł w ramach tego programu wsparcia trafi do samorządów z Opinogóry, Przasnysza, Sierpca, Mławy i Raciąża.

 

Stawiamy na aktywny wypoczynek

Mazowiecki Instrument Aktywizacji Działkowców (MIAD) to program wsparcia Samorządu Województwa Mazowieckiego. Jego głównym celem jest budowa i modernizacja infrastruktury ogrodowej, a przez to poprawa jakości wypoczynku i rekreacji na działkach. Ponadto program ma zachęcać do prowadzenia aktywnego i zdrowego trybu życia, a także ochrony środowiska i przyrody. To ważne zwłaszcza dla rodzin z dziećmi, seniorów i osób niepełnosprawnych.

 

– Coraz częściej również w miastach szukamy miejsc oddechu i spokoju. Taką przestrzeń oferują nam ogródki działkowe. Od kilku lat odzyskujące swoją dawną dużą popularność ROD-y są dziś miejscem spotkań całych rodzin. Środkami z budżetu Mazowsza chcemy pomóc w  remontach i unowocześnianiu tych miejsc. Na ten cel przeznaczymy ponad pół miliona złotych z budżetu województwa  – podkreśla marszałek Adam Struzik

 

Działkowcy mogli liczyć nawet na 40 proc. dofinansowania do kosztów swojej inwestycji. Maksymalna kwota wsparcia dla jednego projektu to 10 tys. zł. Wnioski do programu mogły składać jednostki samorządu terytorialnego z województwa mazowieckiego, maksymalnie po jednym wniosku na każdy ROD znajdujący się na terenie danej jst.

 

W ubiegłym roku w ramach programu dofinansowane zostały 83 projekty. Ponad 700 tys. zł przeznaczono m.in. na remont świetlic, instalację monitoringu, wymianę ogrodzeń oraz modernizację budynków administracji ogródków działkowych.

 

Pełna lista beneficjentów 

 

Liczba wyświetleń: 191

powrót