Aktualności

Ambulans dla radomskiej stacji pogotowia

2020.06.10 15:35 , aktualizacja: 2020.06.17 10:44

Autor: oprac. WKZ, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

  • – Ten samochód usprawni...
  • Dzięki wsparciu w ramach...
  • Karetka będzie służyć...
  • Teraz ratownicy będą mogli...

Dzięki wsparciu w ramach unijnego projektu, który uruchomił samorząd Mazowsza, Radomska Stacja Pogotowia otrzymała nowy ambulans typu C. Karetka będzie służyć ratownikom medycznym do wyjazdów związanych m.in z koronawirusem.

 

– Ten samochód usprawni pracę tutejszych zespołów ratowniczych. To duże odciążenie dla nich. Teraz będą mogli pomagać większej liczbie potrzebujących, także chorych na COVID-19. Przedstawiciele radomskiego pogotowia dziękowali nam za wsparcie, jakie Samorząd Województwa Mazowieckiego udzielił im w tym trudnym czasie, ale moim zdaniem, to my powinnyśmy im dziękować za poświęcenie i ciężką pracę w zwalczaniu epidemii. To prawdziwi bohaterowie naszych czasów – mówił wicemarszałek Rafał Rajkowski, który przekazał ambulans.

Ambulans zakupiony został w ramach realizowanego przez samorząd Mazowsza projektu „Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego”. Całkowita wartość projektu wynosi 150 mln zł, z tego 124,9 mln zł pochodzi z funduszy europejskich z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014–2020. Mazowsze jako pierwsze województwo w kraju uruchomiło środki unijne na ten cel.

Zestawienia znaków dla RPO WM 2014-2020: znak Funduszy Europejskich, barwy RP, znak marki Mazowsze oraz znak Unii Europejskiej

Liczba wyświetleń: 244

powrót