Aktualności

Ponad 30 mln zł z budżetu Mazowsza na drogi dojazdowe do gruntów rolnych i małą retencję

2020.06.02 14:45 , aktualizacja: 2020.06.15 09:41

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

Droga gruntowa na wsi. Po jej jednej stronie jest łąka po drugiej - szpaler brzóż Dzięki wsparciu finansowemu...
grafika przedstawiająca zdjęcie drogi oraz na drugim polu - informację o dofinansowaniu Zrealizowanych zostanie 300...

Już wkrótce, dzięki wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego na Mazowszu zrealizowanych zostanie 300 inwestycji związanych z ochroną gruntów rolnych i leśnych – wybudowane bądź zmodernizowane zostaną drogi dojazdowe do gruntów rolnych oraz zbiorniki wodne służące małej retencji. Na ten cel przeznaczono ponad 30 mln zł z budżetu województwa.

 

– To kolejne wsparcie, które od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród samorządów lokalnych. Nic dziwnego, bo koncentruje się na inwestycjach realizowanych na terenach wiejskich. Z jednej strony pomaga poprawić infrastrukturę drogową, dzięki czemu rolnicy zyskują dobry dojazd do pól i gospodarstw rolnych. Z drugiej zaś – pomaga walczyć z suszą poprzez rozbudowę systemów melioracyjnych – podkreśla marszałek Adam Struzik.

 

W ramach ogłoszonego w 2019 r. naboru na budowę i modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych oraz budowę i renowację zbiorników wodnych służących małej retencji wpłynęło łącznie 427 wniosków, z których 300 otrzymało dofinansowanie. 293 z nich dotyczy dróg dojazdowych do gruntów rolnych, a 7 – małej retencji.

Liczba wyświetleń: 1010

powrót